Gus_Fring

Jak vypadá klasický pracovní den organického nebo anorganického chemika ve vědeckém ústavu či na univerzitě?

Tím nemyslím návštěvy přednášky nebo vlastní přednášky. Ani práci na počítači, ikdyž věřím, že ta zabere spoustu času.

Nejlepší odpověď
Kepler

  1. Dá si kafe a zapne PC, aby to vypadalo, že pracuje
  2. Když šéf zjistí, že kouká na něco jiného, než Chemical Abstracts, hned se ho zeptá, jak na ty krásné baby přišel.
  3. Dojde na strategickou ranní poradu vedení, kde se dozví, na co by se už měli vykašlat, protože na to přišel nějaký Izraelec už tři roky před nimi.
  4. Pak, zcela frustrovaný několikaletým marným výzkumem marně hledá jiný směr, protože mu jej šéf ještě neřekl
  5. Pak vlítne do ústavního bufáče, kde si dá další kafe a fortifikuje si jej rumem z placatky.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Asi nějak takto:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hcsT1kCCQ2s

Edison

Tak po té, co vstane, asi vykoná běžnou ranní hygienu, dá si kafe, možná i snídaní, jde do práce, tam pracuje. Kolem poledne půjde pravděpodobně na oběd, po práci může kde co. Na pivo, domů, na nákup, sportovat… večer přijde dom, pokud neměl, dá si véčeři, udělá zase nějakou tu hygošku a jde spát. Někdy může ptřeba dělat i nějaké ty pozdně večerní až noční aktivity, jako kulturu, sex…

Kelt

Má nějakou práci, zjišťuje určitou závislost jedné veličiny na druhé. Což může být práce na několik let. Například účinnost něčeho podle složení, podle pořadí, teploty, použitého rozpouštědla a podobně. Připraví si sadu vzorků a ty pak proměřuje. Příprava vzorku zabere určitý čas, měření, vyhodnocování, pak nějaké závěry, která cesta by byla nejschůdnější,nej­lepší, co by se ekonomicky nejvíce vyplatilo. Například se zkoumá účinnost nějakých látek proti jedovatým plynům, za jak dlouho není prostředí kontaminované. Vyzkouší se desítky stovky vzorků a porovnává se. Může se zkoušet nový pigment, složka do baterie, roztok na čištění krve, dezinfekční prostředek. a tisice dalších věcí.
Například jsem byl na přednášce jednoho nositele Nobelovy ceny, který byl v týmu, který zkoumal část složení nějaké složité organické látky. A těch týmů bylo několik desítek.

Cenobita

Většina vědců intenzivně pracuje, na uvedeném příkladu profesor a akademik Drahoš zpracovává plasty recyklací, metodou šlapání, postup byl patentován.

Zdroj: https://twitter­.com/MilanNov6/sta­tus/1208828109035900928?­s=20