Alicelost

Jak si vybrat střední školu?

Chodím na osmileté gymnázium, jsem v kvartě (9. třída).
Stojím před rozhodnutím jestli pokračovat ve studiu na gymplu nebo si vybrat střední školu a odejít.
Moje momentální situce je, že se čím dál tím víc zhoršuji ve všech předmětech. Už pomalu přestávám sledovat, co se kolem mě děje. Do toho všeho mi mamka pořád předhazuje, jak podprůměrná jsem.
(Mám problémy s autoritami)
Ve volném čase se věnuji čtení knih, sledování filmů (v češtině, v angličtině). Většinou si pro sebe píšu povídky, nebo si vytvářím motivy na oblečení, které pak nosím…
Nevím, co bych chtěla v budoucnu dělat. Proto prosím o radu.
(Jakoukoli)

Odpovědi
Schluker

Zatnout zuby a vydrzet na gymplu. V septime treba uz budes vedet co by tw bavilo. Ja to mel v podstate stejne, nakonec jsem vystridal tri vejsky, zadnou nedodelal a tak mam jenom gympl. Ale i tak se celkem dobre uzivim a nakonec me zivot privedl k praci, ktera me bavi.

elkon

Na to není potřeba psát zbytečný elaborát na celou stránku. Vyber si školu, podle toho co tě baví a výhledově tě bude živit. V tom ti nikdo neporadí, protože tě nikdo nezná, možná tak trochu mohou poradit rodiče. Ale poradit, ne nařídit. Pak je to na tobě.

Alesh

Tak to sis vybrala výbornej server, plnej odborníku na slovo vzatejch! 🙂 Předpokládám, že většina odpovědí bude typu maminka má pravdu, musíš ji poslouchat a podobných chytrých rad starší generace, která je tak moudrá, jak si jen myslí.
Já ti k tomu řeknu jen asi tolik, nehledej výmluvy, proč to nejde, ale spíš hledej způsoby, jak to půjde. Čím dřív pochopíš, že jsi ty ta, co je za tvůj život zodpovědná, tím líp. Přemýšlet stylem, gympl mi jde čím dál hůř, tak to zabalím a půjdu jinam, je nezdravé. Za prvé nikde nemáš zaručeno, že to tam nebude horší než teď, za druhé se dostáváš do pozice, mám problém, tak uteču. To je vždycky nebezpečná situace, která může skončit tím, že budeš celý život jen utíkat před problémy. To není správná cesta. Pokud jsi jazykově orientované, tak do prčic, co jiného studovat než gymnázium, navíc víceleté. To by mělo znamenat určitou úroveň a pokud je co zlepšovat, tak jedině dobře. Pokud ses zhoršila, je potřeba zabrat, ne se na to vys… Fakt ti říkám, nebuď srab a poseroutka, zapni a bojuj!

Hlada

Doporučuji nechat si udělat test v pedagogicko psychologické poradně. Je z toho velice zajímavý výstup, který usnadní další rozhodování.

Kepler

Není třeba, aby na to musel být diplomovaný odborník. Člověk se zkušenostmi je mnohem platnější. Rodiče většinou poradit neumí a když tak špatně. Elkon má v něčem pravdu. Ali, zkus si uvědomit, v čem jsi nejlepší, případně pokračuj na gymplu. Ještě se to může vyvrbit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.