Lgee

Jak se říká takovému člověku?

Nemyslím nutně třeba podvody apod. ale člověk který důvěřuje všemu co např. jiný člověk napíše?
napíše např. Nemá smysl chodit k českým volbám, protože jsou všichni loutky, je to jen názor, přesto tomu slepě věří a tak k volbám nejde.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Masmedia z Prahy ( jiné nemáme) to dělají chytře: přijdou s předvolebními průzkumy, a denodenně předvádějí své manipulace. Pokud se lidé dívají denně na stejné zprávy, nemají s čím porovnávat: alternativní názory ani nedostanou šanci. Každy nemá čas pátrat, “co/kdo za vším je,” a čí zájmy jsou prosazovány. Lidi jsou v pasti: buď věřit, nebo pracně a časově náročně hledat, mnohdy na cizojazyčných webech, co se vlastně děje, a proč.

Další odpovědi
elkon

Každý člověk, který hloupě věří všemu, bez ohledu aby zkusil zjistit pravdu ověřováním, nebo sám svým úsudkem, je naivní. Někdy je to ale také způsobeno nižší inteligencí, že si ten člověk nedokáže srovnat v hlavě informace a pak věří všemu, zvlášť je-li ta informace podána manipulativně zdatným člověkem.

marci1

Myslím, že nelze takového člověka přesně označit. Nemyslím si také, že to musí být jen hlupáci, jak napsal H.L.Mencken, americký spisovatel a novinář: „Demagog je člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci.“ Prostě se nechá ovlivnit demagogem, manipulátorem.
Je nutné se naučit správnému myšlení. Je potřeba změnit myšlení lidí, kdy si mechanicky hledají informace, které si mohou zjistit během pár kliknutí na netu. Encyklopedické znalosti pozbývají v současném světě význam. Je důležité naučit se myslet. Chybí nám teorie racionálního myšlení. Lidem by mělo spíše záležet na tom, jaká je pravda (resp. co je platné na současné úrovni poznání), než jaký je jejich vlastní názor, který může být velkou měrou ovlivněn manipulací manipulátora. 😄

zjentek

V první části podotázky by se takový člověk dal označit jako odevzdaný. V té druhé části pak určitě jako prozíravý.

Lgee

Je to jen příklad neříkám že to tak je nebo není.

Ametyst

V angličtině se takovému člověku říká “trapped” .

Lgee

já myslím ale celkově ne jen o politice.