Krason

Jak se můžu bránit bezohledným sousedům, kteří mi grilují pod oknem do ložnice a udí pověšené prádlo? Domluva nemožná

Netolerance sousedů a ignorace, je nějaké porušování domovní svobody?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud domluva není nožná, lze toto obtěžování nahlásit (městské) policii, protože se jedná o přestupek proti sousedským poměrům podle Občanského zákoníku:
obtěžování sousedy hlukem, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, pevnými a tekutými odpady, světlem, stíněním, vibracemi a podobně. Podrobněji čti zde: https://okolo­bytu.cz/clanky/gri­lovani-na-balkone-peklo-pro-sousedy-zacina-co-s-tim/

Další odpovědi
Eduart

Kouř jde nahoru,voda jde dolu.

Hlada

Použít ruční hasicí přístroj, nejlépe pěnový. Byl jsi přesvědčený o tom, že vypukl požár.

Edison

Existuje něco jako občanské soužití a přestupky proti němu.

Muffz

Omezování domovní svobody to není, ignorace slušnosti neexistuje :) .

Nemůžeš udělat nic. Dokud nevznikne požár, tak se nejedná o porušení požární ochrany. Jediná možná věc je domluvit se s ostatními nájemníky a nějakým způsobem podat stížnost (pokud jste ve většině). Pak by se to mělo řešit kolektivně v rámci domu.

Je to stejné, jako mít pod sebou kuřáka. Hnus, ale nic s tím neuděláš, protože v podstatě nic neporušuje.

Třeba se zkusit aspoň domluvit, ať grilují trochu dál, aby kouř nešel do bytu.

Kryšpín

Jak daleko od okna, jste majitel nemovitosti, neb nájemník ?

zjentek

Krom zmiňovaných neexistujících zákonných MOŽNOSTÍ existuje ještě druhá, zcela odlišná cesta- CESTA STRACHU! Princip je asi takový- dokud z tebe nemaj strach, nic se nemění a griluje se. Možná ti po čase budou grilovat před vstupními dveřmi a smát se ti do xichtu. Taky je fakt, že pokud si je nedokážeš „vyrychtovat“ sám anebo s kámošema, možná si to i zasloužíš. Je to přirozená selekce přírody. Ta se neptá, kdo je chytrej a kdo blbej. Slabej hyne, that´s it! Chceš být ctihodným občanem a snášet dále příkoří? No tak potom jim „neubližuj“, ale mezapomeň, že zlu k jeho progresi stačí, když s ním slušní lidé neudělají NIC! ;)

Krason

pro Kryšpín: Jsme spolu s manželem majitelé nemovitosti. Vzdálenost od okna na hranici pozemku je něco kolem 2 – 3 metrů. Gril rozdělali ve vzdálenosti necelé dva metry od plotu :( jedná se o vesnici, vždy jsme se se všemi v pohodě domluvili, ale argument naší paní sousedky, že v bytovce si nikdo nestěžoval a že si na svém pozemku může dělat, co chce, nás trošku uzemnil :( Nikdo jí v ničem nebrání, ať si dělá, ale je důvod úmyslně škodit?