dust8

Jak se dorozumívá válečný veterán, který přišel o sluch a obě ruce?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ještě umí mluvit. Ale kvůli absenci zpětné kontroly bývá často i hluchoněmý, tudíž mu není rozumět. Pak nezbývá. než komunikovat přes instagram a na klávesnici používat palec od nohy, nebo třetí končetinu v pohotovostním sta­vu.

Další odpovědi
Gonfaloniér

O jazyk ani o hlas nepřišel, takže může na ostatní mluvit. Ti mu pak můžou odpovídat pomocí znakové řeči nebo mu to můžou napsat a ukázat. Taky se může naučit odezírat že rtů.
I zcela ochrnutí paraplegici, kteří nemůžou ani mluvit a otáčet s hlavou (teď nevím, jak se jim říká), dokáží nějak komunikovat. Třeba pomocí oči – mrkání nebo pomocí přístroje – jako třeba Hawking