bian

Jak se čte jméno Isabela?

Ahoj, jak se čte jméno Isabela? Je výslovnost -s nebo -z? Děkuji!

Nejlepší odpověď
anonym

Se -z = Izabela

Izabel je ženské křestní jméno hebrejského původu. Další variantou jména je Isobel. Význam jména se vykládá jako Bůh je moje přísaha v případě, že se jedná o španělskou podobu původem hebrejského jména Alžběta a nebo jako bůh Baal povýšil, když se jedná o podobu starozákonního jména Jezabel. V českém občanském kalendáři má svátek 11. dubna.

Domácké podoby Iska, Izý, Bella, Bels, Izinka, Bel, Isa

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Izabela

Další odpovědi
zjentek

Je jen na tobě, na co dáš při výslovnosti důraz. Můžeš vyslovovat třeba Bela, tam není žádný „z“.

2kabel

Česky a třeba anglicky je to po „Z“ , ale třeba po španělsky je to „S“ – chodil jsem s Venezuelankou. Hoď si to jméno do google translatoru a dole máš „poslech výslovnosti“, zkus a uslyšíš :)

marci1

Izabela: 🙂
https://transla­te.google.cz/?sl=au­to&tl=cs&text=I­sabela&op=tran­slate

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.