Rokio

Jak se anglicky řekne nesmrtelný?

Co si představí lidé pocházející z anglicky mluvících zemí pod pojmem nesmrtelnost? Mají stejné představy jako my Češi?

Odpovědi
Ametyst

O představách nevím, zvyky ale mají různé- viz Halloween, což je vlastně výsměch smrti. Zatímco u nás máme Dušičky a je to důstojný svátek, Halloween je fraška.

quentos

immortal
Řekl bych, že ano, mají, nemají důvod si představovat něco jiného. Jiné to asi bude v zemích (zejm. asijských), kde převažují náboženství věřící v reinkarnaci. Tam spíš půjde o nesmrtelnost duše než těla
Mj. budiž důkazem i to, že Čapkova „Věc Makropulos“, pojednávající právě o nesmrtelnosti, byla přeložena i do angličtiny.