agentpv

Jak říkají v AJ, že je něco bolí? Např. ache je 8843. nejpouží­vanější slovo a ostatní jsou na podobných pozicích?

Nebo si v Anglii či USA tolik nestěžují na zdraví jako my?

Nejlepší odpověď
quentos

Nejobecněji: bolet = hurt (It hurts. Bolí to. My leg hurts. Bolí mě noha.) Nebo lze použít příd. jméno sore – bolavý /ve spojení se slovesem být/mít (I have a sore arm. / My arm is sore – bolí mě ruka. I have a sore throat – Bolí mě v krku.)
Ache se pojí jen s některými podst. jmény: headache, heartache, stomach ache, toothache (Bolí mě hlava/srdce/ža­ludek/zub).
Případně „have a pain in…“ (mít bolesti v…) /I have a pain in my chest./