Samtibalfars

Jak řešíte komunikaci s lidmi, kteří říkají A ale myslí tím B?

Čím dál častěji se setkávám, že dotyčný/á říká naprosto něco jiného než myslí a začínám se v tom ztrácet. Nedaří se mi vymyslet žádnou strategií jak se vlastně mám domluvit.

Jak to řešíte vy?

Odpovědi
da ny

Nijak. Omezím se na to nezbytně nutné.
Může to být Vaše špatně nepochopená domněnka. Takových lidí zas tolik člověk nepotkává.
Některá témata jsou ve vzájemné komunikaci tabu.
Každá A má své B.
Těžko říci, na které straně komunikace je „chyba, problém“ . Třeba neumíte „číst mezi řádky“.
Kdysi, před mnoha lety mi partner „dovolil“ zajít 2× do roka za kamrádkou (večerní hodina, po uložení ratolesti do postýlky). Já jsem, ale nedokázala číst mezi jeho řádky: „Máš sedět doma na zadeli, mně se to nelíbí, to jen mé privilegium“. 😉
Vyrostla jsem v době, která pro mne byla fajn. Ve škole a v práci jsme však mnohdy říkali to, co chtěli slyšet, ne to co si myslíme 😉 Člověk z pudu sebezáchovy a klidu dobrovolně hlavu do oprátky nestrkal (politikou se nezabýval).
Dnes je situace obdobná a horší. Všude dehonestace, dezinformace, co se nehodí, to se škrtne.
Pro někoho není nic dost dobré. Sám neví, co chce a pokaždé stejnou situaci „řeší“ jinak, jinak než jak reaguje protějšek.
Horší by byl nesoulad a nedorozumění/ne­porozumění v zaměstnání. To může mít fatální následky. Lze řešit změnou, odchodem. Podobně v nevyhovujícím partnerském vztahu.

elkon

A jak jsi v danou chvíli zjistil, že myslí něco jiného?

Ametyst

Dobré je vyříkat si to písemně. Email, sms. Budu řešit váš požadavek, jste v pořadí. 🙂

WordPress

Lidi jsou herci a hrají nějakou roli proto je zde pokrytectví

Samtibalfars

A když je i vidět snaha dotyčného se domluvit ale stejně se nakonec ukáže že to myslel jinak? Někdy se dozvím jak něco někdo chce jen když se tím rozsáhle zabývám ale oni chodí za mnou že něco chtějí jen nechápu proč neříkají to co chtějí.