Josef,P

Jak při komprimaci videa v HandBrake nastavit přesný datový tok ? Případně doporučit lepší program ?

Používám program HandBrake pro komprimaci videí do 480p s bitratem nastaveným na 825 kbps. Ale všimnul jsem si že docela velká část zkomprimovaných videí má výsledný bitrate i třeba 683 nebo 711 kbps. Kdyby to bylo v řadů jednotek kb a né stovek kb tak by mi to nevadilo, problém je že u malé kvality/bitratu je důležitý každý kilobyte. Zkoušel jsem i různá dostupná nastavení v programu, jedinný který trochu fungoval bylo dvou-průchodové dekódování které se sice přiblížilo k nastavenému bitratu ale trvá přibližně 2× déle (nechystám se komprimovat jen pár filmů). Taky mám stejný problém i se zvukem který mám nastavený na 192 kbps ale u některých videí je výsledek i 144 kbps (přitom původní audio i video má vždy mnohem vyšší bitrate), navíc u audia lze jen vybrat z nabídky několika rychlostí. Napište mi tedy prosím pokud by někdo věděl jak nastavit přesný bitrate videa/audia, případně víte o nějakém programu pro přesný bitrate s podobnými možnostmi úpravy komprese jako u HandBrake dík.

Odpovědi
boze muj

Rozhodně musí být dvouprůchodové kodování a výsledek nikdy nebude přesný. A proč vlastně chcete přesný bitrate?
https://www.win­xdvd.com/resou­rce/handbrake-video-quality-settings.htm