Josef,P

Jak přemalovat skvrny od vody ?

Dobrý den, stalo se mi že mě sousedi několikrát vytopili, a že mi potom na stropě zůstalo několik skvrn (to už je vyřešené). S majitelem sem se domluvil že to vymaluji já, ale problém je že něco takového budu dělat poprvé, chtěl bych se zeptat co všechno přesně budu potřebovat, jestli mám použít buď speciální izolační barvu a poté normální, nebo stačí jenom ta izolační. Případně jestli lze použít barvu ve spreji na překrýtí skvrn, a u té taky jestli jí lze použít samostatně (jestli má někdo s barvou ve spreji zkušenosti)(a také jestli nevadí větší vzdálenost, mám doma menší židle, a taky nejsem nějak vysoký). Také jestli to nebudu muset nejdřív seškrabávat, atd… Skvrny jsou staré dva měsíce takže by měly být suché.

Odpovědi
Kepler

Není to žádná věda. Žádný spray, žádná izolační barva. Pokud došlo k odloupnutí malby, tak je třeba místo oškrábat. Použít normální bílou malbu + štětku nebo váleček. Nejhorší je trefit se do správného odstínu bílé, paradoxně ty nejlevnější zbarvené trošku do žluta na starší malby sedí nejlíp. Pokud je starší malba světlejší, lze korigovat tu novou přídavkem Ti nebo Zn běloby (taková barva i lépe kryje). Někdy je třeba po vyschnutí nátěr opakovat. Pokud se ti nepodaří odstín trefit, pak nezbývá, než vymalovat celý strop.

Emefej

Někdy se dají ty skvrny eliminovat bělidlem, zkus peroxid vodíku nebo Savo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.