Kelt

Jak přeložíte větu: Give me a ring, will you?

Dá se to přeložit jednak Zavolej/Brkni mi, ano?
Nebo : Dáš mi ten prsten, že?
První větu jsem opsal i z překladem z knihy, druhou jsem si vymyslel překlad.
Pochopitelně záleží na kontextu, ale i tak si myslím, že věta by měla dávat jednoznačný smysl a ne dvojí výklad? Jaký máte názor? Děkuji.
Děkuji za odpovědi a omlouvám se, protože jsem se přepsal. Správně má být věta napsaná Give me a ring, will you?
Nad touto větou byla věta Who does the ring belong to? –Komu patří ten prsten?
Ale i tak přidělím těm, co na to napsali, body.

Nejlepší odpověď
quentos

V souvislosti se zavoláním se používá fixní fráze „give somebody A ring“, tedy zásadně s neurčitým členem. Zde tedy půjde jednoznačně o zvořilou žádost o prsten.
K úpravě: pak záleží na kontextu. Ale kolikrát někoho žádáme o (ještě ke všemu NĚJAKÝ – nekonkrétní, jedno jaký) prsten, že…

Další odpovědi
aliendrone

Sakra – CO JE TO ZA DEN, když aliendrone se cpe do oblastí cizích jazyků… :o ;)

  1. Nevidím žádný důvod PROČ by bez kontextu měla věta dávat JEDNOZNAČNÝ smysl – v češtině také napíšeš" „Vidím korunu!“ a bez dalšího jednoznačně NEVÍŠ, jestli jde o korunu stromu, královskou korunu nebo o minci…
  2. Domnívám se (velmi opatrně, protože ten chybějící kontext bude asi určující), že spíš půjde o ten prsten, v angličtině se obvykle úsporně používá ten nejkratší způsob vyjádření (můj postřeh), kdyby šlo o zatelefonování, nejspíš by se použilo „call me“ nebo tak nějak… Opět se hádat nebudu, tohle je pro mne „španělská vesnice“. ;) :D :D

zjentek

Zasnub se se mnou… můžeš? ;)

matk

„Dáš mi ten prsten, dáš?“

matk

Nebo úplně jinak – Dej mi ten prsten, ano?