icurusL

Jak poznat zralé (šťavnaté a chutné) hrušky?

Dobrý den,
je nějaký návod jak poznat ať už v obchodě nebo na stromě kdy jsou hrušky v tom nejlepším jedlém stavu? Vždycky si jen tak na otestování koupím z obchodu ale buď jsou tvrdé jak dřevo nebo zase nejsou tak šťavnaté a chuť skoro mizivá.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe je ochutnat. Teď koupené hrušky jsou velmi brzy podtržené a dozrávají v umělých podmínkách a i když se ti podaří natrefit a to, že jsou zralé, tak se zpravidla chutí utržené zralé hrušky ze stromu ani nepřiblíží. Hodně druh hrušek, v podstatě všechny zimní se musí i na zahrádce podtrhnout, ale potom už mají možnost dojít k vynikající chuti. Žádný návod, ani metoda jak poznat bez ochutnání neni.

Další odpovědi
Viktorie II.

To je musíš aspoň dva-tři dny nechat při pokojové teplotě tzv. dozrát. Potom jsou hrušky měkké i šťavnaté.