agentpv

Jak poznám zda chce šéf londýn. optiky zákazníkům nalít pití, či ukázat brýle: „Could you bring four glasses, please“?

Samozřejmě, že v té optice jsem zaměstnaný jako asistent toho šéfa. Které prase mi maže mou otázku!?

Nejlepší odpověď
quentos

Jednoduše, „čtvery brýle“ by se řekly jinak – four pairs of glasses.

Další odpovědi
Kelt

Tak jednak se to řekne, jak je uvedeno, a taky záleží na situaci. U pultu s brýlemi těžko budu přinášet skleničky a když budu sedět s lidmi u stolku a na stole bude láhev, tak si nebudu chtít přinést brýle. Ale pokud někdo zkoumá zrak podle množství vypitého alkoholu, mohlo by platit obojí. A bylo by zajímavé, jak by se to řeklo: Doneste mi čtvery brýle a čtyři skleničky, prosím.