Kelt

Jak postupovat nebo co dělat v tomto případě?

Ať si dám roušku, respirátor nebo šátek s kapesníkem, abych zakryl nos a ústa, dochází k tomu, protože nosím brýle, k zamlžení brýlí a já nevidím, respektive vidím špatně. Když si brýle sundám, tak do dálky nevidím, protože jsem krátkozraký. Smysl roušky je v tom, abych já nebyl případným zdrojem nákazy a kolem sebe nekašlal a nekýchal. Když mám odkryté nosní dírky, a přitom ústa zakrytá, to je dobré, nebo špatné? Co byste mi poradili? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Zakryté by měly být ústa i nos. Rouška, kterou mám já, má v horní části takový utěsňovací pásek z tvárného kovu, takže kolem kořenu nosu se dá dobře přiťápnout. Takže by sis neměl funět do brýlí, ale nemám to s nima vyzkoušené.

Další odpovědi
Pepa25

Mlžení samozřejmě může být problém. Prý pomůže důsledně dýchat nosem, ne pusou (ještě jsem to osobně nevyzkoušel, mezi lidmi jsem za posledních 5 dnů nebyl).

Mc Merkurion

… čočky …

Drap

Je tžo špatně. Přečti si nařízení vlády. Máš mít zakrytá ústa a nos. Lehce bez problémů lze nosit roušku a brýle na ni.

Nandi

Když máš odkrytý nos,tak můžeš mít odkrytá i ústa.Vyjde to nastejno.Pokud se nechceš nakazit,tak si zakrej i nos.

autacek

To že se ti mlží brýle ja známka toho, že máš roušku špatně nasazenou a existují průduchy hlavně kolem nosu k očím. Řešení jsou dvě, každé má však svůj efekt na případnou ochranu. Buď roušku přitáhneš a vytvaruješ tak, aby tam tyto průduchy nebyly, nebo uvolníš průduchy jinde, aby měl vyfukovaný vzduch cestu odejít snáze jinudy.