Gus_Fring

Jak někoho nadchnout pro chemii?

Nejlepší odpověď
Kelt

Jdi se podívat na přednášky pro veřejnost, kterou pořádá nějaká vysoká škola, která se věnuje chemii. Jsou to Přírodovědecké fakulty na různých Univerzitách, přečíst si knihy a články, najít informace na internetu. Podle toho, kde bydlíš, se.. vydej na Den otevřených dveří, které se konají na různých školách a ústavech chemie v Praze. Uvidíš. Záleží, jaký obor chceš studovat. Chemik může zkoumat kvalitu pigmentů na některém obraze, nebo zjištovat složení půdy nebo hornin může provádět analýzu vody, nebo vyrábět organická barviva, syntetizovat nové léčivo a podobně

Další odpovědi
anonym

jedině praktickými experimenty, které udivují a současně budí touhu poznat a pochopit proč se právě takto dějí. Stejné je to ve fyzice, ale v chemii jsou experimenty přeci jen ještě o něco málo zajímavější a záhadnější na první pohled a tu zvídavost mohou podněcovat ještě lépe.