zjentek

Jak je možný, že mocní tohoto světa vše tak vědí?

Tak například Bill Gatěs prokazatelně tvrdil dopředu, že „kovid“ přijde, a on přišel.

Jak se tohle dělá?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Protože v tom mají prsty.

Další odpovědi
Kepler

Nevědí, jen spekulují. Existuje druh předpovědí, které se pravděpodobně splní. Když budu prorokovat, že Zemi zasáhne velký asteroid, nadělá mnoho škody a zahyne velké množství lidí, budu mít pravdu. Otázka nezní kam dopadne. ale kdy.

Postmaster

Vše zde jsou příčiny a následky, a tak můžeme předpovědět počasí a mnohé jiné dříve zde byl prognostický ustav kde pracoval Miloš Zeman

Disraeli

Říká se tomu deduktivní schopnosti. Logické předpovědi na základě nynější situace a nevzdáleně budoucího vývoje. Podobně třeba burzy, akcie a podobně. Celkový vývoj na trhu, směr, ten se taky odhaduje. Proto se třeba i Buffetovi říká věštec z Omahy.
Vědí, znají, zajímají se, myslí jim to. Mají přehled a hlavně hodně čtou a trénují svůj mozek. Když procházíš jejich životopisy nebo jejich denní režimy, zjistíš, že fakt hodně čtou a že to doporučují všem ostatním.

Věštění je taky možné, ale tihle „mocní“ tím nedisponují. I když jistý šestý smysl/instinkt je možný. Kdo má takové (pro nás) „nadpřirozené“ schopnosti nejsou známí, nechtějí to, ale existují a mohou cokoli, co je pro nás představitelné.
Tamti „mocní“ nevědí nic, natož vše, jen zlomek – to, co doposud společnost zjistila/ví, co bylo objeveno. Myslí jim to ale víc, než průměrným. Ale i tak je to jen v mezích základní, lidské míry/omezenosti. Jen v tom v určitých ohledech vynikají.

JežíšKristus

Protože je vzdělaný, a ví, že mor přichází ve vlnách. Další covidy jsou do budoucna nevyhnutelné.

Už dnes se ví, že v roce 2100 budou naše pole vyprahlá a počasí bude extrémní. Absolutní většinu lidí to překvapí, ale již dnes to je jisté.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.