Kryšpín

Jak hodnotit zamilovanost? Je to částečné pomatení, či nikoliv?

Starší kolega má názor, že je to částečné vypnutí mozku, nasazení klapek na uši a tím, že se může dotyčný neb dáma zamilovat do všeho možného, třeba i do vraha.
Máme ve firmě dámu, ta se pravidelně každý rok zamiluje a odmiluje dvakrát i vícekrát, ze začátku nového objevu pracuje jako šroub, poté to prudce klesá, kouká nepřítomně, dvakrát třikrát potřebuje pokyny, než pochopí, a jak má možnost, je u zrcadla neb mobiluje. Několikrát jsem navrhl šéfovi pustit dámu na jiný volný trh, ale šéf má názor: Hele, když se odmiluje, pracuje na 150% jak stachanovec na Urale, soboty, neděle bez připomínek a případného kňourání o zvýšení platu.

Nejlepší odpověď
aliendrone

A proto tvrdím, že nejlepší je pracovat s tzv. „lidskými hovady“ (jak je většinová společnost označuje). Na jejich hamižnost a sviňárny se můžeš spolehnout, nic se jich dlouhodobě nedotkne a vůbec jsou to pracovníci k pohledání. Pravda – kňourají o bezdůvodné zvýšení mzdy/odměn nepřetržitě, ale stejně tak dobře snášejí nepřetržité odmítání (jen si musíš pohlídat ti bezdůvodnost, pokud JE za co a jsou odmítnuti, snáší to VELMI špatně, mnohem hůř, než většina).

Za mě ANO, je to přinejmenším „částečné pomatení“, mohu potvrdit z vlastní zkušenosti (asi jako každý). Coby chlap (pokud máš možnost odstupu, potažmo objektivnějšího hodnocení) si jistě dokážeš spočítat, že nebýt tohoto poblouznění/po­matení, DOST TĚŽKO by tě něco jiného přivedlo do party s něčím tak nanicovatým, choulostivým a v podstatě neužitečným, jako je žena. ;) Což už bylo na pováženou v dobách, kdy ženy ještě uměly být užitečné i jinak, než na sex, potažmo zachování lidského druhu (třeba uvařily nebo tak něco), natož u těch soudobějších, které kolikrát ani neumí správně ohřát krabici hotového jídla v mikrovlnce a slovo jako žehlička snad ani nemají ve slovníku (popřípadě si pod tímto termínem představují ukrajinskou pracovní sílu ženského pohlaví). ;) :D :D

Další odpovědi
annas

Dotyyčná vzplane, když jí něco na muži upoutá. Jde zatím o emoce, které vyprchají, protože se nepromění v city lásky.

Třeba se ženě í přestanou líbit mužovy zvyky netoleruje prohřešky, něco je pro ni nesnestielné, rozdílné zájmy atd., takže jde o dům dál.

Dotyčný přestává být jejím idolem. Láska se totiž vyvíjí zpravidla postupně – obdiv, touha,. naděje – rodí se láska, která se vyvíjí dál, nebo vznikají pochybnosti a je konec.

Často se stane, že se žena zamiluje i do vraha nebo svého únosce atd.
Jde o tzv. stockholmský syndrom.

Podle staroindické moudrosti je pro lásku třeba náklonnost duše = přátelství, náklonnost rozumu = úcta a náklonnost těla = žádostivost.

Zřejmě něco dotyčné z tohoto výčtu chybu, totiž hledá dál. Možná je lehkomyslná, nenašla toho pravého, tudíž stále hledá … zklamání e může projevit u ní třeba i v pracovní morálce …

Každý je jiný, každý má jiná pohled na vztahy mezi lidmi …

dubraro

Dá se to tak říct. Kdyby lidé uvažovali vždy racionálně, tak už dávno vyhynuli.

marci1

Je to vlastně krátkodobé „zblbnutí“. Zamilovanost údajně vyvolává podobné pocity jako kokain. 🙂
Muži i ženy mají 12 částí mozku, která jsou zodpovědná za milostná vzplanutí. Když jste zamilovaní, všechna tato centra jsou ve střehu a pracují doslova jako tým. Výsledkem této spolupráce je uvolnění dopaminu, oxytocinu, adrenalinu a dalších látek do těla.
Syrakuská univerzita se výzkumem lásky zabývá již delší dobu. Nedávno vědci z této univerzity přišli na to, že zamilovanost vyvolává podobné pocity jako kokain. A vědecky potvrdili „lásku na první pohled" – že k tomu, abychom se zamilovali, nám stačí pouhá pětina sekundy.
https://www.na­tional-geographic.cz/clan­ky/chemie-lasky-co-se-s-nami-deje-kdyz-jsme-zamilovani.html

quentos

Soustavnou kombinací ZÁKLADNÍCH interpunkčních chyb (absence čárek před „že“ a jinými podřadicími spojkami) a používáním knižních spojek působíš leda jako TROUBA, nikoli jako vzdělanec. Co je to „odmiluje pracuje“? „Máme ve firmě dámu ta se pravidelně každý rok zamiluje a odmiluje dvakrát i vícekrát ze začátku nového objevu pracuje jako šroub“ – tohle řekni na jeden nádech, zřejmě ti to vzhledem k absenci čárek nebude dělat problém.

Kryšpín

Klídek starší a staří spoluobčané až budu ve vašem věku a budu mít množství životních zkušeností, možná i vzpomínky na socialismus pod vedením rudochů budu absolutně bez chyb. S ohledem že máte náročné zaměstnání, věk i bydliště není úplně super tak pozor na CMP a podobné příhody neomylných odborníků.

annas

Nemyslím tuto otázku.
Já mu pravidelně připomínám, že nevkládá odkazy na informace,, takže není možné posoudit kontext.