zjentek

Jak dalece (hluboce) vyspělá je civilizace, svolná a ochotná dělit vlastní společnost na dělnickou třídu a inteligenci?

Odpovědi
Themeansar

Za každým rozdělením lidí je snaha o výhody pro ty co jsou nahoře a nevýhody pro ty co jsou dole.

aliendrone

Vyspělost civilizace přeci nelze hodnotit podle toho, jak se SAMA prezentuje. VŽDYCKY přeci žiješ v té „nejsvobodnější a demokratické společnosti – v nejlepší z nejlepších“! Pamatuji ideologické referenty, cenzuru a StB, dnes ve stejném pořadí místo nich máme „vlivové agentury“, „právo na boj proti dezinformacím“ a čestapo. CO se REÁLNĚ změnilo?? 😕

Fakt, že se lidé v zásadě živí převážně hlavou NEBO ručičkama je nezpochybnitelný a stejně tak bezvýznamný. Podstatný ovšem je modus operandi této obživy. Lidé se dělí na ty, kteří „krmí systém“ (u nás prý 4 miliony lidí) a ty, kteří z něj žijí (u nás 6 milionů lidí), ale KDO by oficiálním datům věřil. Podle mne je nepoměr VĚTŠÍ a BUDE se (spíše rychleji) prohlubovat. Což je podle mne JEN DOBŘE, protože je jasné, kam to povede. A úplně se mé srdíčko tetelí blahem, že to NEBUDU JÁ, na kom se potvrdí platnost zákona padajícího trusu, ale právě ti „obyčejní tleskači“, kteří mají na současné situaci NEJVĚTŠÍ PODÍL viny. 🙂

elkon

Nesmyslný dotaz, to rozdělení je přirozené. Bez jakékoli ochoty, nebo neochoty. Je to dáno tím, že „někdo pracuje rukami, někdo hlavou“. Může se tak akorát časem měnit procento jednoho či druhého.

Kryšpín

Jak jsem někde četl je to rozděleno
A 1
B
C 1
C 2
D dělnická třída
E spodní třída nádeník a invalidé
F bezďáci