Rokio

Jak byste přeložili do angličtiny říkanku o ťukání a spícím tátovi?

Tady je ta říkanka: Neťukej, neťukej! Můj táta má lehký spaní. Neťukej, neťukej. Můj táta je divokej.
Já bych to přeložil do AJ takto: Do not knock, do not knock! My dad has got easy sleeping. Do not knock, do not knock! My dad is mad.

Jak byste to přeložili vy? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Ametyst

Lehké spaní se řekne “doze ” , není to pořádný spánek.

quentos

„Easy sleeping“ je v tomto kontextu chyba. Easy znamená lehký ve smyslu snadný. Lehký spánek však neznamená snadný spánek. A spánek (zejména ve smyslu kvality) se překládá „sleep“, nikoli „sleeping“.
Navíc se ti to na rozdíl od originálu nerýmuje. Přebásňovat není žádná p…sranda, proto ti to tu nikdo jen tak ze srandy přebásňovat nebude.

anonym

Rokio, napište: “My daddy is wild.” 😉