Kelt

Jak a kdy používat odrezovač?

Potřebuji natřít něco v koupelně. Spoj umývadlo vana. Oškrábal jsem ocelovým kartáčem rez a do míst, kam jsem se nedostal kartáčem, jsem použil smirkový papír. Na některých místech je ještě původní barva. Povrch by měl být hladký, což někde je, ale někde jsou zbytky po svařování. Jak použít odrezovač? Mám natřít všechno, co jsem očistil? Mám natřít i původní nátěr? Kolik nátěrů mám použít? A mám ten nátěr s tím odrezovačem sundat, že odstraním všechny nečistoty, zbytky, abych mohl pak použít základní nátěr? Děkuji. Uvítám i odkaz na nějaké video.

Nejlepší odpověď
mvk

Odrezovač je dost silná kyselina, která odstraní šupinky rzi, takže se nový nátěr nebude odlupovat. Bude to čisté a nafosfátované, ale zůstanou tam ďolíčky a nerovnosti. Jestli to vezme i starou barvu, to pochybuju. Po zaschnutí se to musí otřít, nasucho (bezoplachový odrezovač) nebo vlhkým hadrem. Na už obroušenou část lze odrezovač taky použít, ale ne nutně.

Další odpovědi
paul1

Nejdřív mechanicky (ocelový kartáč, smirek, brusný kotouč), potom odrezovač. A před dalším nátěrem odmastit.

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=3rIF8Eh4L8w