Zacheus

Existují podle vás situace, kdy je použití věty „Ok boomer.“ zcela vhodnou reakcí?

Odpovědi
seraphico

Podle mě taková situace neexistuje. Myslím si, že pokaždé by se ta situace (třeba i vyhrocená z druhé strany) dala vyřešit lépe. Tohle použití je zbytečné, trapné a dětinské. Vyřešit spor hláškou je prostě nesmysl.

Pepa25

Nejsme si jistý, jestli český adresát tomu bude rozumět. Pokud je to ale myšleno jako ukončení debaty stylem „vrať se do hrobu, dědo“, tak nikdy. To je lepší mlčet a myslet si svoje. Chápu, že mladé může štvát, že rozhodují lidé, kteří myšlenkově uvízli* v době před desetiletími, ale bohužel to bylo vždy a všude.

  • Co myslím tímto uvíznutím jsem tu kdysi vysvětloval na názorech prezidenta Zemana, který je inteligentní, ale všechny jeho názory a postoje se vytvořily v době před více než 20 lety a nic po r. 2000 ho neovlivnilo

JežíšKristus

Ok zoomer

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Tomáš1234

Trochu OT: Odkud se ta hláška vůbec vzala?

Pepa25

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/OK_boomer#O­rigin