Oskarsson

Existuje něco v tomto státě, co je bezpodmínečně zadarmo?

Ahoj,

existuje zde něco, co nestojí ani korunu? Ba dokonce ani halíř? Nebo platí, že za všechno se platí?

Nejlepší odpověď
orwell

Ale jo, něco by se našlo. Tak třeba nálepky, jako „dezoláte, rusofile,…“, ty máš zadara, stačí jenom mektnout. 🙂

Další odpovědi
Drap

Můžeš dýchat zdarma vzduch, do té doby než budou zavedeny emisní povolenky i pro obyvatele.

da ny

Možná by stálo za to, rozdělit otázku:
Je něco, za co se platí, „někdo to zaplatí“
nebo
Je něco, za co „neplatím „JÁ“ (myšleno Vy) 😉

Děti a studenti nepřispívají ZP nic (pokud nemají zdaněnou „brigádu“) a přesto,
za jejich vyšetření, ošetření, zákroky, léky, operace, „někdo“ zaplatí (ZP = stát).
Když si u cesty utrhnete jablko (plody) ze stromu, které nikomu nepatří a nebo i patří,
máte ho zadarmo 😉 Pokud Vás někdo nečapne a nedá Vám pokutu.

Květinu, bylinu na louce, v poli, které Vám nepatří A ještě je třeba nasušíte a prodáte.......
Zadarmo náte reklamní předměty, letáky (které někdo zaplatil), občerstvení (volební guláš, koblihy 😉
Vstup do soukromého/státního lesa, také zatím neplatíme. Ani, za nasbírané plody, které z lesa odnesete (jako někde jinde).
Obyčejně se „platí za vše“, za hloupost, neznalost, důvěru atd.
ASI BYCHOM MĚLI BÝT RÁDI, ŽE NEPLATÍME DAŇ, ZE VZDUCHU, KTERÝ DÝCHÁME 😛
Bydlení bez úhrady nájmu, placení energií zdarma nemáme, jako někde…

aliendrone

To je TĚŽKÁ otázka. Tak za vzduch platíš ekopoplatky/daně, o daních ze země snad ani nebudu psát. Voda? Škoda mluvit a oheň? TWL KDO by riskoval a zkusil si třeba zatopit SPALOVÁNÍM BEZ pokuty jaxviň? Tím jsem vyčerpal v šechny živly. 😮
JJ, uhlíková stopa kámo a tak vůbec. Sluneční svit? Daně a poplatky (z nichž jde nemalá část solárbaronům) jako KRÁVA. Dokonce i smrt není „jen tak“, teď jsem četl, že na pohřby si lidé (pozůstalí) BEROU PŮJČKY!! 😮 😕 JJ, i za skromnější provedení (žádné hógo fógo!) vyplázneš 100 000Kč ani nemrkneš. 😕 PRAVDA a LÁSKA zvítězila, co bys chtěl. 😛

Napadá mne – měsíční svit je MOŽNÁ stále zdarma? Sry, my mistake, ten nepochází z tohoto světa. Take NWM, ale SNAD někdo na něco přijde. 😉 😁 😁

nonamedodame

Nic jako oběd zdarma neexistuje. Žijeme ve světe omezených zdrojů, a tyto omezené zdroje je třeba nějakým způsobem alokovat. To děláme prostřednictvím hodnoty vyjádřené v penězích. Ta se tvoří na decentralizovaném trhu, a vyjadřuje v sobě vše – jaká je poptávka, jaká je nabídka, jak složité je to vyrobit…

elkon

Zatím vzduch.

marci1

Štěstí je zadarmo. 😄

aliendrone

nonamedodame>>> A že jsem tak smělý – JAK moc je pro lidi složité vyrobit SLUNEČNÍ SVIT? Víš, ekonomické teorie a doktríny mají jen OMEZENOU platnost. Kdyby to tak nebylo, tak všichni profesoři ekonomie jsou miliardáři, což NEJSOU (odmyslím „tys to čmajz“ Václava, který se jím ovšem nestal díky svým znalostem ekonomie/úspěšnosti v businessu). To je ti snad jasné. 😉 😁 😁

https://youtu.be/-nuKZVsydPY?t=26

(Nejhorší na tom je, že si z toho vzal příklad i Rokio! 😮 I když se zatím drží jen u plastových propisek [na ty zlaté se chystá, až bude starší, s více zkušenostmi], tak všichni kdo používají k podpisům Parkera nebo tak něco – DÁVEJTE SI MAJZLA! 😉 😁 😁 )

aliendrone

Drap>>> Nesouhlasím, to, že „můžeš dýchat vzduch“ ještě neznamená, že v tom nejsou nějkým způsobem „skryté poplatky“ (obvykle ekologické), které zaplatíš JINAK a JINDE. 😐