dust8

E. Morricone: „Nejdůležitější pro mne vždy byla metoda, přesnost a samozřejmě láska, tím jsem se vždy řídil!“ Má pravdu?

"Z teskných tónů harmoniky v ikonickém westernu Tenkrát na Západě se stal asi nejslavnější hudební motiv v historii filmu.

Jeho autor i v devadesáti letech, které dovršil předloni v listopadu, stále jezdil po světě a vyprodával velké haly. A své úctyhodné jubileum oslavil koncertem loni 25. ledna i v Praze."

Zdroj: https://www.id­nes.cz/kultura/hud­ba/ennio-morricone-zemrel-film-hudba-legenda-umrti.A200706_090­040_hudba_remy

Nejlepší odpověď
annas

Odkaz na citát

https://euroz­pravy.cz/kultu­ra/hudba/nejdu­lezitejsi-pro-me-je-metoda-presnost-a-laska-rikaval-morricone-91.9b62e5bf/

Připomněla jsem si hudbu k filmu Tenkrát na Západě.

Myslím si, že Morricone odešel do hudebního nebe dne 6/7 2020 s hudbou v duši.

Podle jeho slov je hudbu třeba milovat a rozumět hudebnímu způsobu myšlení skladatele, U M. pochopit jeho individualitu a originalitu, kterou vyjádřil i svou přesností
.
O tom svědčí i další ocenění.

Čest jeho památce!