Lukáš Rusek

Dokdy si myslíte, že budeme nosit uvnitř ta dusítka?

Podle mě jestli v těhlech volbách vyhraje ANO nebo někdo další tak tu bude další lockdown ale tentokrát 4 letej na jejich funkční období. A těch dusítek se nezbavíme. A nikdy to ta vláda tady neudělá s opatřeními jako ve Švédsku, protože má byznys z toho lockdownu.

Nejlepší odpověď
elkon

Jestli ti to nedošlo, tak nezáleží na tom, kdo vyhraje volby, ale na tom, jaká bude epidemická situace. Nebo myslíš, že jinde v Evropě také vládne ANO? Trochu zdravého rozumu by neškodilo.

Další odpovědi
Justin1

Nejsou to dusítka, je to ochrana dýchacích cest proti infekci. Musíme nazývat věci správně. Taky mám v oknech sítě proti hmyzu, nemám je tam jenom proto, že by to po mně někdo chtěl, nenazývám je dusítky, stínítky a podobně, a nedostávám takové nápady, že síť dám jenom na půlku okna a naivně očekávám, že to bude stačit a že už toho se hmyz lekne a odletí.

Ochranu dýchacích cest nosíme proto, abychom se chránili před šířením infekce, ne proto, že to po nás někdo chce. Během této epidemie bychom měli ochranu dýchacích cest nosit pokaždé, když hrozí přenos infekce, ne jenom tehdy, když to někdo po nás chce a má to jak vymáhat. Kdybychom byli všichni dost vyzrálí na to, abychom toto pochopili, a nehledali způsoby, jak to pro vlastní prospěch na úkor ostatních obcházet, tak by to jistě fungovalo mnohem lépe. Za to, že ta opatření jsou děravá a nefungují tak, jak by fungovat měla, si podle mého názoru můžeme sami. Každý by měl svým jednáním co nejvíc bránit přenosu infekce, mít uspokojení z toho, že pomáhá zvládat krizi, a ne to brát tak, že kdo dodržuje opatření, je trapný, a kdo je úspěšně obchází a tím prohlubuje krizi, je borec. V krizi je víc než kdy jindy důležitá spolupráce. Honění se za vlastními zájmy na úkor spolupráce a naivní čekání, až nás z toho nějaký zázračný spasitel bez našeho přičinění vyseká, se nám v téhle krizi nevyplácí. To jsme měli pochopit už dávno, mohlo to být už dávno lepší, mohli jsme sami aktivně hledat cesty, jak se z krize dostaneme, a nemuseli jsme jenom čekat, co nám kdo nařídí, a potom si z toho vybírat, co se nám líbí a co ne.

marci1

To neví nikdo. 🙂
Prozatím asi i o prázdninách:
https://udalos­ti247.cz/doma­ci/ministr-zdravotnictvi-prozradil-do-kdy-budeme-nosit-respiratory-a-kdy-bude-naockovana-vetsina-populace/
A potom?

led

Dovtedy, pokiaľ to budú zdravotníci a politici považovať za potrebné. V súčasnosti vám nikto nepovie dopredu, kedy tento blázninec skončí.

V každom prípade, kde nemusíte použiť rúška a respirátory (v zmysle zdravotných vyhlášok) tak ich nenoste. Napríklad v prírode, kde najbližší človek je vzdialený viac než 5m (nie v smere vetra, tu je potrebná väčšie vzdialenosť) nepoužitím rúška nikoho neohrozujete. A napriek tomu v lese vidím ľudí s rúškami. Títo ľudia miesto svojej ochrany dýchaním neznečisteného vzduchu a čerpaním životodárnej energie, nosením rúšok škodia sami sebe.

Rozpor medzi „dusítkami“ a „ochrane dýchacích ciest“ je v technológii a hustote času používania rúšok a respirátorov.
V tých jednorázových rúškach a respirátoroch cenovo „za babku“ sa často nachádzajú aj látky nevhodné pre zdravie ich nositeľov. U týchto cenovo lacných zdravotne závadných „ochrán dýchacích ciest“ ich dlhodobé nosenie môže ovplyvniť zdravie ich nositeľov záporným smerom.
Preto ak sa chcete naozaj chrániť, nevystrihujte si otvory do rúšok a respirátorov (čo mnohí robia), ale po určitom čase vymeňte ich za čisté. Využívajte možnosť dezinfekcie nielen praním, ale aj odstránenie choroboplodných látok pomocou lúčov UV-C (horské slnko).
A hlavne používajte kvalitnejšie rúška a respirátory.
A hlavne využite príchod teplých a slnečných dní a choďte čo najviac do prírody a neleňošte doma pri počítačoch a televízii.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

Škodlivý přístup: „Nelíbí se mi řešení problému, raději bych problém nechal neřešený, kapituloval před ním a nechal ho nám všem přerůst přes hlavu, protože já bych si to tak víc užil.“

quentos

Justin1: snad nevěříš tomu bludu… „ochrana dýchacích cest proti infekci“? Myslíš, že s dusítkem dýcháš jiný vzduch než s ním? Že virus ve vzduchu narazí na dusítko a rozbije si držku?

Justin1

quentos:

Máme nějaký věrohodný důkaz o tom, že rouška i respirátor FFP2 nebo FFP3 nechají všechny nebo skoro všechny viry volně projít?

Když máš možnost si v dešti dát nad hlavu deštník, přes který na tebe občas kápne kapka vody, tak budeš taky tvrdit, že deštník je zbytečný krám do ruky a že je lepší deštník vůbec nemít, promoknout na kůži a zamokřovat vodou ostatní lidi, kteří by třeba rádi byli v suchu, protože to má tu výhodu, že se ti uvolní ruka?

Lukáš Rusek

A o čínských testech do škol ani nemluvě…

Lukáš Rusek

A máme věrohodný důkaz že ty dusítkové respirátory FFP2 nebo FFP3 chrání před přímo viry a covidem? Ne. Sami výrobci uváděli že nejsou vyrobeny proti virům a bakteriím ale proti nějakým částicím z laku a tak dále. A roušky taky škodí protože škodliviny z těla nevydechujeme do okolí ale do roušky ze které je zpátky vdechujeme. Takže roušky a respirátory prokazatelně nepomáhají. Můžeme nahládnout i do Švédska kde to nikdo nenosí a je tam polovina úmrtí a hodně podobný počet obyvatel. Takže to nejspíš bude lockdowny a dusítky ta úmrtí :)

Otazník123

Lukáš Rusek, jak si tedy vysvětlujete ten enormní úbytek běžných respiračních onemocnění, viróz, chřipky po zavedení onoho bludu „ochrany dýchacích cest proti infekci“? Příznivec pana Volného?

Otazník123

quentos, jak si tedy vysvětlujete ten enormní úbytek běžných respiračních onemocnění, viróz, chřipky po zavedení onoho bludu „ochrany dýchacích cest proti infekci“? Příznivec pana Volného?

Nassin

quentos, proč tedy ty dusítka měli i mají na operačních sálech lékaři, anesteziologové a sestry? Aby z nich nebyl cítit alkohol, či co?

Otazník123

Jsou to jenom další, kteří podlehly tomu bludu 😁

Lukáš Rusek

elkon Když je vyhraje pan Volný tak je jasný jestli tu budou povinné roušky a lockdowny nebo ne :) Ta dusítka za celej rok nepomohla. Ve Švédsku nenošení dusítek pomohlo.

led

Vo Švédsku sa kladie väčší dôraz na kvalitu ovzdušia než v husto osídleniej a toxickými látkami zamoreného zvyšku Európy.