zjentek

Dokáže zde někdo správně (vhodně) definovat zemitou chuť?

Děkuji 😘

Nejlepší odpověď
marci1

Trochu těžší popsat. Vztahující se k půdě, připomíná zeminu nebo kameny. Taková nahořklá, trpká chuť. Např. chuťově-čichový počitek typický pro olivový olej získaný z oliv sklizených s nánosem zeminy nebo bláta a neopraných oliv. Nebo ricotta, se svou travnatou, zemitou chutí. 🙂

Další odpovědi
EKSOT123

Možná kdybych to měl zrovna v ústech, tak nějakou definici vypotím, ale jen tak od pasu těžko. Ale určitě se vyplatí přečíst si o látce geosmin:

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Geosmin

Také by mě zajímala definice zemitého humoru, nebo raději konkrétní příklady a dále definice zemitého člověka.

paul1

Marci to popsala dobře. Máme doma knížku s návodem, jak si vyrobit domácí víno z různých surovin. V popisu je uvedeno, že při nesprávné manipulaci, nebo hygieně je možné, že chuť vína se zvrhne a je cítit za myší močí. To bych tedy popsat nedovedl 😁.

zjentek

Paule, chuť „myšiny“ bych popsat nedovedl, ale mohu doporučit příklady. Zkus pívo Nachmelená opice 11° anebo čaj Pu-Erh. (; (;

EKSOT123

paul1 – jo, nepouštím se do definice taky abych si to nespletl s tou myšinou. Třeba když ovoce leží dlouho pod stromem ve vlhku, tak je cítit někdy po myších, někdy trochu i po zemi. Mohou za to prý bakterie a houby.