(O_o)

Do kolika let života můžeme mluvit o člověku jako o mladíkovi?

Titulky novin: Dvacetipětiletý mladík vytvořil přelomovou aplikaci do mobilu, Mladý člověk procestoval celou ČR a nyní pořádá online přednášky. Do kolika si třeba mám představit mladíka, než se z něj stane muž? U žen a dívek je to do svatby, ne?

Nejlepší odpověď
orwell

Podle vývojové psychologie jsou etapy lidského života stanoveny následovně:

  1. dětství – od narození až do 15 let
  2. mládí – v rozmezí 15 až 20 let
  3. dospělost – 20 až 65 let (dosažení důchodového věku)
  4. stáří – od 65 let do smrti

Jednotlivé etapy lze ještě dělit podrobněji, zejména dětství.
viz https://slide­player.cz/sli­de/2950505/
Podle toho jsi ve dvaceti ještě mladík, pak už jsi dospělý jedinec. Ale jinak to bude subjektivně hodnotit člověk patnáctiletý, jinak čtyřicetiletý, jinak sedmdesátiletý a jinak devadesátiletý. Pro toho posledního budeš „mladík“ i v sedmdesáti :)

Další odpovědi
Alesh

tak cca do 30

Drap

Neni stanovena žádná hranice. Je to pouze subjektivní hodnocení. Nemusí být ani ohraničeno věkem. Někteří padesátníci jsou tak aktivní a činorodí, že i ty lze označit za mladíky, naopak někteří v 25 jsou usedlí, bez aktivit a nápadů.

Rokio

Také si myslím, že do 30 let věku.

zjentek

Chlap je mladík do svatby. Pak už to s ním jde s výkonností jen z kopce. Totiž zpravidla pak nechá na jeho osobu působit jiné vlivy než jeho vlastní a to je jeho konec.

hapiky

Mladost z člověka vyzařuje, taktéž staroba.
Já to dělím na tři skupiny: Mladost, nejlepší léta a staroba.

Jiří Bohumil

Co se týče typologického rozdělení odpověděli předchůdci.
Ale nejde mnohdy o to, co kdo ve skutečnosti je, ale spíše jak se cítí a jak se chová. Někdy může být a cítit se jako mladík i člověk v osumdesáti a naopak ve dvaceti, třiceti, jako stařec. Takže můžeme mluvit i o člověku starším, že je „mladík“ a naopak.;-)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.