dust8

Dle jakých kritérií se rozhoduje zda bude v dané oblasti umístěn bankomat?

Nejlepší odpověď
Emefej

Vyhodnocuje se obchodní potenciál zvoleného místa.

Další odpovědi
Postmaster

Ekonomické kritérium

Pepa25

Každá banka podle jiných, protože má v této oblasti jinou politiku.

Disraeli

Rozhoduje banka (firma). Ta vybírá podle lokality, veřejné místo, kde projde hodně lidí, snadno dostupné (podle toho se asi všichni neřídí). Pokud dává do víc míst ve městě – tak třeba centrum nebo přilehlé a hustě osídlené sídliště/ulice. Blízko obchodů a nákupních středisek (nebo přímo v nich). Pokud jich dávají fakt hodně, tak třeba, aby byly ve všech (důležitých) částech města. Samozřejmě většinou i na vlastní pobočce. A zde hraje roli to, kdo zrovna dává dobré prostory k pronájmu.
Musí zahrnout, kde všude jsou ostatní cizí bankomaty (která místa zabraná), atd.
Pak na místě, které si koupí/pronajmou.
Jednoduše strategická a ekonomická.

SAmozřejmě i podle prostředků a možností (peněz). Proto třeba nemá každá banka bankomat v každém městě, natož na několika místech v tom městě.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Příspěvek smazán administrátorem.