Válek Petr

Co znamená „Shit happens“?

Nejlepší odpověď
quentos

V češtině nemáme lepší analogickou frázi než „stane se“. Vzniklo z „it happens“ a logicky se užívá jen o nepříjemných věcech…

Další odpovědi
Tw!st

v češtině bych to vyjádřil asi jako: „pos*alo se to“ nebo prostě jen „sakra“ (v situacích kdy se něco pokazilo)

Petr__

„hovno se občas stane“ „občas šlápneš do hovna“ „hovno bejvá“ bylo to i nějak předabované ve filmu Forrest Gump

dubraro

Doslovně „hovno se stalo“. Česky bych to přebásnil jako „jsem ve sračkách“.
Omlouvám se za vulgaritu, ale je to tak.

cochee

Nějak se mi nelíbí ani jedna z odpovědí, najmě proto, že v anglické originální otázce je použit čas přítomný a vy používáte v odpovědích jak čas minulý tak budoucí, snad kromě Petr__, při převodu na čas přítomný to ale dost mění smysl. Takže, jak je to doopravdy?