zjentek

Co si vlastně dokazuje takový člověk, který pro zábavu chytá rybu, aby ji následně pustil zpět do vody?

Co si takový člověk může tímto svým chováním dokazovat?

Nejlepší odpověď
Kelt

Je to sportovní rybářství a tak jak si někdo dělá selfíčko, tak někdo se chlubí tím, že chytil rybu a pak ji pustil. S medvědem, vlkem nebo tygrem by to asi nešlo tak jako s rybou.

Další odpovědi
Drap

Nemusí si dokazovat nic. Vyfotí ji a na ryby chodí proto, aby byl v přírodě, vyčistil si hlavu a loví pro ten zážitek z lovu. Já jim rozumím.

Savier

Zábava, relax. Někteří se se svým úlovkem chtějí „pochlubit“ na sociálních sítích.

EKSOT123

Znám lidi, kteří by rybařili, ale brání jim v tom svědomí. Považují za morální pouze rybolov na obživu, protože ryba se při výlovu vždy poraní. Sice to mám taky tak, ale netroufnu si soudit ostatní rybáře, vývoj svědomí je složitější proces. Když jsem v dětském věku rybařil-pytlačil, tak jsem většinu ryb bral domů, podměrečných nebylo zas tolik.

zjentek

Aha, takže si může dokazovat srabství. Protože nemá koule vyfotit se s medvědem.