Rokio

Co si myslíte o tomto studentovi, který zabil svého učitele?

Zde je odkaz na článek: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/soud-sou-ohradni-student-vrazda-ucitele-maceta.A230120_072­143_domaci_imat
zdroj: idnes.cz

To já bych si nikdy nedovolil chladnokrevně zavraždit pedagoga, který mi nic neudělal.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Tato kauza není tak jasná jak se zdá. Znám osobu působící na té škole a znám i četníky, kteří byli první na místě. Ale detaily uvádět nebudu.

Pedagog měl údajně dlouhodobě ponižovat uvedeného. Což ho samozřejmě neopravňuje k takovému činu, měl to řešit přes školní inspekci, ředitele a další subjekty! Co se v poslední době děje, je hnus… Nedávno se na základce pobodaly děti – viz zprávy.

Pokud mu to projde, s tím že bude jen docházet na léčbu a sezení, to snad ani nelze komentovat.
Úkladná a zvlášť surovým způsobem provedená vražda. A evidentně stačí se rozplakat…

Další odpovědi
Filip84

Dokážeš pochopit, že když se něco takového stane, že obraz v médiích je od reality vzdálený na hony? Že se zajistí stopy (nějak, tu lépe, tu hůře), že se bude provádět soudní pitva, že se bude dělat hromada znaleckých posudků, že se bude vyslýchat velká spousta lidí, a až se nashromáždí ty podklady, tak až potom si lze, vůbec nějak, na tu věc utvořit názor? A že i tak musí být člověk s tím utvořit si ten názor velice opatrný? Jak si mám, prosím pěkně, utvořit názor, když o tom vůbec nic nevím? 🤦‍♀️

Všecko souvisí se vším. Celá ta hystrionská reakce na tu chorobu, desinfekce, tlamokryty, uzávěry, v televisi, v rozhlase, na internetu jenom ta choroba, ta choroba, ta choroba, diskuse „odporníků“ na thema: uzávěra, tlamokryty, očkování, karanténa, prostě: ta choroba, dopadla na většinu lidí. Je to dáno tím, že většina lidí (cca 60%) je víceméně stádových, že většina lidí má velmi nízkou frustrační odolnost (mysterium doby, respektive vlastnost každé vysoce rozvinuté společnosti), no a to všecko dopadlo nejvíce na děti, protože ty, svým způsobem, nemají subjektivitu, nemohou se bránit.

To samé hystrionská reakce na konflikt mezi RF & Ukrajinou. Nás se to, primárně, netýká jinak, než že budeme ubytovateli. Ovlivnit to nemůžeme, na to jsme „malý pívo“, změnit to rozhodně nemůžeme, a protože to nemůžeme nijak změnit, ani ovlivnit, je dokonale bezpředmětné se tím zabývat. A co bylo svého času? V televisi, rozhlase, na internetu: Zelenskiy, Ukrajina, Putin hulyo, Rusko, zlatý Putin sedí na míse, vybombardovaná vesnice, masové hroby. Opět, nejvíce do doléhá na děti, protože tomu nerozumí, válka je pro většinu lidí exaktní pojem, nepamatují ji, ne tak pro děti.

To se nějak projeví, no a jeden z důsledků je snížení frustrační odolnosti, která je typově již tak malá. Snížení frustrační odolnosti vede k nehodovosti (třeba na železnici, najdi a srovnej si statistiky nehodovosti na železnici v 50. letech, nebo po srpnu 1968), nárůstu domácího násilí, jakož i jiných násilných zločinů, například vražd. A, ano, mimo jiné si tu frustraci může někdo (třeba takto učitel) hojit na dětech, nic nového pod sluncem.

Všecko souvisí se vším.

jirka F

Byl to tedy projev největšího zoufalství. Měl jsem na střední škole něco podobného. Nikdy se to nevyřešilo a měli jsme tolik předmětů a práce že ani nebyl čas jít za ředitelem. Nakonec se to prostě nějak přešlo. Ale to se samozřejmě nedá srovnat s tímto tak hrozným činem. 😕

hornyradek90

O případu nic nevím a ty si raději věř tomu co ti nakukala „pravdomluvná“ média, aby si náhodou nebyl označen za dezinformátora nebo dezoláta 😉

zjentek

O studentovi nic. O celém případu si myslím toliko, že NIC se neděje bez příčiny.

@philip, UA:
„Nás se to, primárně, netýká jinak, než že budeme ubytovateli. Ovlivnit to nemůžeme, na to jsme „malý pívo“, změnit to rozhodně nemůžeme, a protože to nemůžeme nijak změnit, ani ovlivnit, je dokonale bezpředmětné se tím zabývat. “

Takže české koruny v devítimístných cifrách pravidelně mizí/tečou z kapes bezbranných českých daňových poplatníků přímou cestou rovnou na direktivní Ukrajinu a ty si dovolíš bezostyšně veřejně napsat takovouto sračku. Propána… 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Kelt

Jistě, většina národa odsuzuje studenta, že zabil učitele. Jenomže jsou jedinci, kteří potřebují podpořit, vyzvednout klady a ne zdůraznit zápory. Náš výchovný a školský systém je založený na chybách. Napíšeš článek, ale máš tam pár chyb a už nejsi výborný. Mluvíš cizím jazykem a uděláš pár chyb a zase tě podle toho hodnotí. Procentuelně je to třeba 1% chyb k mluvenému nebo psanému. No a třeba ten učitel na tom všem bazíroval a třeba více a ten student to mohl hodně prožívat a trápit se. Nevím, zda to s někým řešil? (rodiče, škola), zda měl někdo zájem mu pomoci. A neudělal? Rokio, někdy dostat pár facek bolí méně než být ponížen, ztrapněn a pod.

Filip84

zjentek: Můžeš to změnit, Ty osobně?

zjentek

Jde o to, nebýt mě a ostatních, dávno by her herec Zelenskyj byl zesmolený až za ušima, vystrašený schovaný někde v díře, no a „východ“ svorně se „západem“ už by konečně mnuli ruce při porcování Ukrajiny či medvěda na UA, tomáš fuk, ale hlavně, hlavně by UŽ BYL MÍR!

Takže to celé přímo neovlivňuju? Nemůžu? Neměním? Rozhodně měnit nemůžu? No… 🤔… to je mi novinka.

Filip84

Jenom tuna žvástů, nic víc, nic míň. Absolutní nesmysly.

zjentek

Nápodobně.

zjentek

BTW, můžu volit Babiše a tok tím mírně snížit.

Pepa25

🙂