dust8

Co si myslíte o Putinovi nyní a jaký jste na něj měli názor, než napadl Ukrajinu?

Nejlepší odpověď
zjentek

Pro mě zjentka to byl prakticky neznámý člověk, který se během několika málo měsíců stal díky prozápadu provýchodním superhrdinou se speciálními superschopnostmi (jak v praxi dokládají dopady protivýchodních sankcí na západ).

Další odpovědi
EKSOT123

Myslím, že je přesvědčen o správnosti svého konání. Žádný rasista nebo pomýlený mytolog jako Hitler, ani by neschvaloval koncentrační tábory jako on. Relativně vnitřně poctivý člověk, ale bohužel pouze s hrubou kostrou. Ve smyslu, že se celý život pohyboval kolem vojenství a zápasení, příliš se na to spoléhá a k tomu je obklopen starými strukturami. Jak už jsem tady párkrát psal, Rusko , místo aby se soustředilo na vnitřní problémy, důvěryhodnost a atraktivitu v očích občanů svých, ukrajinských i po celém světě, se zaměřilo na vojenskou obranu a upevňováním své pozice ve světě pokoutnými metodami. Nakonec zřejmě někdo přečetl Putinovy ambice a charakter, vyprovokoval ke kruté nesmyslné akci. Jediným ospravedlnitelným důvodem k ukrajinské operaci by bylo skutečné ohrožení Ruska. Což je věc ne zcela jasná. A i kdyby to tak bylo, není z ruské strany dostatečně dbáno na morální bezúhonnost vojáků. Tedy přestože nelze věřit různým očerňovacím ukrajinským snahám, jeví se mi to, že na morálku není dostatečně dbáno a nese za to odpovědnost ruské velení. \\\Otázka je, jestli by se pouze mírovými snahami – mezinárodními apely, upozorňováním na nepravosti, vysvětlováním a jednáním takové ohrožení dalo zvrátit. Dalším problémem je vydržet a nečinně přihlížet k aktivitám nacionalistických živlů vůči ruským občanům v dotčených oblastech. Tedy ačkoliv do věci dostatečně nevidím, myslím, že současný stav a postoje obou stran jsou totálně špatně.

Ametyst

Před “Ukrajinou” vím, že to byl schopný politik, který dostal ekonomicky upadající Rusko z opilecké Jelcinovy doby zase na nohy. Udělal z něj prosperující zemi.
Teď s Ukrajinou- co my víme, když mluvčího Kremlu dělá Zelenský: ten ví, co Putin chce,:co Putin udělá- ale samotného Putina není slyšet. Jako by s nikým nejednal. To je u jaderné velmoci na pováženou.

paul1

Předtím žádný a teď také. Ale myslím, že je mimo realitu.

Kryšpín

Pokud je tam Putin podle SIS tajné služby již je tam dvojník podle mého liška mazaná a Evropa bude mít problém.
I když politik Lipavský má názor bez Ruska se obejdem, Markéta doporučuje svetry a premiér, že EU bude solidární a pomůže ČR.

da ny

Dříve: Schopný, sebevědomý politik, ješita, jedné ze světových mocností. Zajistil své zemi prosperitu (elektrifikace aj). Ve světě uznávaný), dtžitel mnoha zahraničních vyznamenání, řádů, medailí a titulů.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Tituly_a_vyz­namen%C3%A1n%C­3%AD_Vladimira_Pu­tina
S dlouholetou „svatou trpělivostí“, vůči letitým provokacím Západu.

Nyní: Bez komentáře. Nedostatek objektivních informací. S jeho kroky vůči Ukrajině nemusím souhlasit, ale z logiky věci, dostupných informací a kroků dlouholeté ukrajinské politiky. Vygradované s nástupem (příkazy a zákazy) současného prezidenta se zdají jeho rozhodnutí logickým výsledkem. Výsledkem selhání politiky politiků (začínajícího rádoby politika, nováčka na Ukrajině). Neschvaluji, snad jen do jisté míry „chápu“.
Stále zajišťuje přes letitá a vzrůstající embarga vůči Rusům prosperitu své země.

quentos

Už před lety jsem o něm prohlásil, že je to druhej Hitler. Takže názor zůstal beze změny.

jirka F

Je to lump. A i před Ukrajinou jsem o něm neměl valné mínění.

Ametyst

Paul1: mimo realitu jsou zelení šílenci v Bruselu, ovládáni Německem. Zahodit technologický pokrok,a udělat z energií luxus- to nemůže přežít žádná ekonomika. Zelená partaj vznikla v Německu a poprvé se tam dostala i do parlamentu. Neustále tam plodí nějaký extremismus, a přes Brusel lejno chytne větrák, a zasviníme se taky.