Rokio

Co si myslíte o mojí češtinářské reformě v oblasti uvozovek?

Navrhuji, aby se méně používaly uvozovky a hlavně se neužívaly v případech, kdy jde o ironii.

Jde mi o to, že ty uvozovky často poškozují určité skupiny obyvatel a působí jízlivě vůči nim.

Nejlepší odpověď
led

Co tak zrušit také všechna pravidla pravopisu, místo „y“ nechat jen „i“, nepoužívat velká písmena ve jménech i na začátku vět a hlavně vynechat všechny háčky nad písmeny, aby si na své přišli i příznivci mobilních telefonů s anglickou klávesnicí.
😁 😁 😁

Další odpovědi
zjentek

Protože demokracií zanikají veškeré čímkoli, kýmkoli a jakkoli přesně stanovené formy, nemohou fungovat ani reformy. Jednotlivci nerozumí mluvenému slovu i psanému textu, neboť záměrně nechtějí. Přesněji řečeno, když nechtějí, nerozumí. Žádná síla zřízení je nenutí rozumět. Kdo by formy a normy naslouchání (také textu) stanovil? Máme přece demokracii, kapitalistický mlýnek na lidské maso. A do toho lingvisté, zoufale kopající okolo sebe. To však přejde. Děkuju.

elkon

Nevymýšlej zase kraviny. Uvozovky právě mají svůj význam, proto existují. Jestli to nechápeš, tak je to tvůj problém a měli tě to naučit ve škole.

aliendrone

A nejsi ty NÁHODOU „Rokio“? 😉 😁

led>>> Ó čerešničko chrumkavá, Vy jste tomu ale vytřela…
Už vidím v barvách ty ZÁSTUPY žen, kterak Vás ženou na hranici! Zrušit všechny TVRDÉ a ponechat jen MĚKKÉ? Tohle byste ženám provedla? Takovou krutost jsem od Vás nečekal ani já! 😉 😁 😁

led

aliendrone, mal by ste vedieť, že skutočné čarodejnice sú nehorľavé a nesmrteľné…

Dochy

led, to je genialni napad. dekuju. snad se ujme a konecne zacneme psat jednoduse. premislim zda by se nedali zrusit i tecki, carki a podobne nesmisli verim tomu ze anoakdizuzjsmev­techreformachjsem­jednoznacneiproz­rusenimezeriv­zditkcemunamje­jenzdrzujeaza­biramisto

led

Dochy, priznávam, že to nie je pôvodne môj nápad, prenáša sa medzi nami, hlavne na školách, už od dávnych čias bez ohľadu na používaný jazyk.
Mnohí súčasní, hlavne „mobilisti“, už ani inak písať nevedia.

led

zjentek, „Přesněji řečeno, když nechtějí, nerozumí. Žádná síla zřízení je nenutí rozumět.“

Současná demokracie znamená:
Lidé volí vládu a pak rozhoduje ten, kdo vládne! A lid zase čeká na vyhlášení „gladiátorských her“ – pardon, voleb. Neplatilo to včera, neplatí to i dnes? Zda to bude platit i zítra, viz heslo: „sci-fi“

WordPress

Je třeba jít v reformě dále, nahradíme lidi za roboty a roboti nebudou používat žádný lidský jazyk a budou komunikovat jenom jazykem robotů.