zjentek

Co si myslíte o lidech, kteří jiné lidi přesvědčují o škodlivosti absence masa v jejich jídelníčku?

Nejlepší odpověď
elkon

Je to hloupost těch, kteří se do takové debaty pouští. Slabší kusy se dají pak dobře zmanipulovat.
Opět to známé „co si myslíte“.

Další odpovědi
da ny

Nic.
Pokud je to lékař, souhlasím........
Každý „dohání“ bílkoviny, jak umí, může a jak je mu libo. Nebo je neduživý či zbytečně obézní.
Mé zkušenosti jsou takové, že ti, kteří nejedí maso (a třeba žádné živočišné produkty), jsou v přesvědčování a vnucování svého názoru, mnohem urputnější.

aevul

Kdo se chová agresivně a obviňuje druhé z čehokoli, musí počítat s ráznou obranou. Včetně fyzické.

Doplňuji: I škodlivost absence masa se dá podat slušně, bez nucení. Stačí dát vědecké důkazy. Na druhou stranu, enznám masořrouty, kteří by aktivně vymlouvali vegetariánům jejich přesvědčení.

Rokio

Že mají pravdu. Záleží ale na tom, o který druh masa se jedná.

Kelt

Protože je člověk všežravec, měl by jít všechno a neměl se v ničem omezovat. Taky by měl být informovaný, aby mohl takovou diskusi udržet v určitých mezích. Nic se nemá zakazovat a nic se nemá přehánět. Pokud o tom nic nevíš, tak tě přesvědčí každý, kdo umí o tom trochu kecat.

Pepíček 666

Jez si, co chceš a vykašli se na agitátory (jakéhokoli druhu)! Sám jím maso, ale nikomu bych ho nenutil. Ahoj!

P.S. Ovšem záleží určitě i na konkrétním případě, jak onen „nejedlík“ vypadá. Jestli třeba váží už jen 35 kg, je to možná na pováženou. Tady je skutečně každá rada drahá…

zjentek

Kelt, tomuhle já bohužel nerozumím. Já si vždy a všechno zkusím prakticky, na sobě.

zjentek

Aevul, jak vědecky zdůvodníš pevné zdraví lidí nejedíc maso?

aevul

zjentek: Nezdůvodním. Stejně jako nezdůvodním, proč někteří celoživotní kuřáci žijí do osmdesáti let (znám příklad).

zjentek

Rokio, kdyby měli pravdu, členové hnutí Hare Krsna jsou dávno po smrti a to nemáš jen je, maso nejí další miliardy lidí, o kterých v ČRdeli jaktěživ neslyšels 🤷‍♂️ a těší se dobrému zdraví, zvláště pak tomu psychickému.

zjentek

Dany, no bodejť by nebyli. Určitě jsi alespoň jedinkrát v životě bojovala za rozumnou menšinu proti zbytku (obyčeje, dogmata) a tedy víš, co to obnáší.