zjentek

Co si myslet o středně mladé prodavačce, která během nahodilé konverzace u kasy začne staršímu zákazníku tikat?

Nejlepší odpověď
marci1

Že spolkla časovanou bombu nebo budík. 🙂

Další odpovědi
anonym

Musela to být tikající sexbomba.😉

aliendrone

Chjo… zázraky se prostě dějí, no. Jak je vůbec možné, žes přežil 2.světovou válku s tak malým smyslem pro sebezáchovu? ;) :D

Jakmile začne tikat, tak NEMYSLET, nýbrž fofrem ZDRHAT!! ;) :)

Ametyst

Možná to byla cizinka, ze země, kde se to tak neřeší jako zde v bývalém Rakousko-Uhersku. Tykání a vykání je jen další komplikace při učení se češtiny, vedle skloňování a časování. 🙂

Kepler

To by si dovolit neměla, pokud nešlo o sexuální harašení a laškování, ale musela by použít taky slovo „fešák“. Jednou mi v Penny začal tykat středně starý zaměstnanec a zjevně byl něčím vytočený. Takže jsem ho hned zpražil, doporučil mu aby šel prodávat do Uhelných skladů a když je chabrus na nervy, tak by si měl omévat přirození vlažnó vodó. Okolí jsem velmi pobavil…🤣

plebs

Jak poznat věk když má každý náhubek.

Speed77

Pokud taková prodavačka začne uprostřed konverzace z ničeho nic vydávat tikavé zvuky, tak to už je asi na odbornou lékařskou pomoc. ;)
Nevím, jestli to máš schválně, ale jinak platí h, ch, k, r, d, t, n.

nyjono

Co že začne???

Mc Merkurion

… vo ní nic, ale zákazník asi vypadá na míň, než má v občance …

Rokio

Je to sporné. Prodavačka je žena a muž je zase starší. Řekl bych, že stále je společensky významnější ten muž, protože prodavačka je poskytovatelka služby.

Podle mě mu měla vykat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Speed77

Já bych se bál, aby něco nevybouchlo.

orwell

h, ch, k, r, d, t, n. Tak, tak, dobře ty mu to napsal. Takovejch příkladů máme, tak třeba: hyc, chyrurg, kylogram,dyplom, tynktura, nykl,…

Speed77

Tvrdé souhlásky se vztahují na naše česká slova, ne cizího původu. I když je pravda, že i „tik” je slovo přejaté, takže zde pravidlo tvrdých souhlásek neplatí 😂
Ale rozdíl tykat X tikat znají i na ZŠ.