ivzez

Co říkáte průběžným výsledkům komunálních voleb 2018?

Zatím to vypadá, že v Praze neuspěly ČSSD a KSČM. To mi přijde slibné…

Nejlepší odpověď
Kelt

Koho budeš volit? No přece komunisty? To vím taky, ale kterou stranu.

Další odpovědi
Rokio

Pokud KSČM (komunisti) a ČSSD (převlečení komunisti) celkově neuspějí, bude to PARÁDA.

Jinak se o tuto problematiku nezajímám a nemám o průběžných výsledcích komunálních voleb potřebné informace.

Svého aktivního volebního práva jsem ale využil. Mám odvoleno.

Edison

Rokio, a jiní jako nejsou převlečení komunisti? Někteří v KSČM jsou menší komunisti, než někteří jiní v jiných stranách.

Jinak průběžným neříkám nic.

Arne1

Strašné. Profláknuté ANo které se podílelo n aproblémech města tam bude zase. A to se ani nenamáhali dát voličům pořádný guláš!

Muffz

Poznámka mi přijde zcestná, Praha nikdy nebyla nakloněna levicovým stranám, tedy lidem, kterým záleží na jiných. V Praze bydlí velké procento podnikatelů a živnostníků, kteří dělají a myslí jen na sebe, proto je pro ně vyhovující pravice (ODS a TOP09). ANO má za úkol kontrolovat podnikatele a eliminovat jejich okrádání státu, proto tam nemá zrovna oblibu.

Co mě částečně překvapilo jsou Piráti v Praze, na druhou stranu koho mají volit mladí pracující lidi? Piráti z toho vychází asi jako nejlogičtější a ač díky jejich amatérismu a nezkušenosti bych je tady v Ostravě nikdy do hlasovací urny nehodil, v Praze bych o nich přemýšlel.

Jinak co se týče mého kraje (Ostrava), až na třetí místo obsazené ODS jsem spokojen. Tento výsledek je odpovídající žití zde a odpovídá jakési krajové kultuře.

ivzez

@Rokio,
proč volíš, když tě tato problematika nezajímá?

Převlečení komunisté jsou spíše v jiných stranách než v ČSSD.
Řadu jich najdeš v ODS, TOP09, KDU-ČSL, …

ivzez

@Muffz,
co je na tom zcestného? Praha sice nikdy nebyla nějak zvlášť nakloněna
levicovým stranám, ale zatím vždy byly obě zmíněné strany zastoupeny
v Magistrátu. Po letošních volbách zřejmě nebudou…

Edison

Jen tak mimochodem, jakmile ČSSD a KSČM neuspějí, může to znamenat i pád Burešovo vlády. Zdánlivě tyhle volby nesouvisejí s vládou, ale to je jen zdání. Tyhle volby totiž ukázaly, že uzavření koalice ČSSD a komunistů jejich voliči NECHTĚLI a tak to „svým“ stranám dali najevo. Tzn. možná proběhnou mimořádné sjezdy, což by asi měly, a tam se teprve rozhodne, jestli vůbec vládní koalice bude pokračovat.

Muffz

Pokračovat bude, to ti řeknu hned. Důvod je jasný, ANO je v podstatě jedno, kdo s nima v koalici bude, protože si prosadí, co budou chtít. Neúčast na magistrátech je irelevantní vzhledem k zastoupení v poslanecké sněmovně. Voličům ANO ČSSD ani KSČM v podstatě nevadí, programy jsou velice podobné. A hlavně voliči ví, že jsou to jen strany do počtu.

A hlavně, co říkám vždy, DÍKYBOHU Praha není celá republika, to bychom pak skončili…

Edison

Tak propad ČSSD a KSČM je vidět v celé republice a to dost výrazně. Problémem není momentálně ANO, ale ČSSD. Moc bych se nedivil, kdyby vládu položili právě oni. A nejde o programy stran, ale voličům ČSSD a KSČM není jedno, s kým jsou ve vládě. A to se ukázalo v těchto volbách. Nemluvě o tom, že kdo si chce pamatovat, tak si jistě pamatuje, když na sjezdu ČSSD bylo řečeno, že právě komunálky budou testem toho, jestli právě vstup ČSSD do vlády s ANO voliči chtějí… Ano. Voliči to v komunálkách ukázali: Nechtěli to. A je potřeba si uvědomit, že to, že si strana schválila, že do vlády půjdou neznamená, že to chtějí jejich voliči. Ale to se už opakuji. ČSSD a KSČM podporou ANO prostě ještě více ztratila důvěru voličů.

Edison

A jsem si naprosto jist, že nešlo o programy. Tím méně, když se všeobecně ví, že Bureš programy ostatních stran „asimiluje“. Když to vyjde, tak si usurpuje výsledky, když to nevyjde, tak to hodí na všechny okolo. Nakonec.. opět to bylo vidět v kampani před komunálkama.

ivzez

Škoda, že nemohu ohodnotit příspěvek v diskuzi…