dust8

Co je to renta z nemovitosti a jaké jsou podmínky?

Jak to vlastně funguje?

Nejlepší odpověď
Drap

Někdo si pronajme tvou nemovitost a pravidelně ti platí rentu /nájem/ a z tebe se stává rentiér.

Další odpovědi
Pepa25

Renta je výnos. Nemovitost je majetek, který můžu sám využívat nebo pronajmout. Renta z nemovitosti tedy není nic jiného než výnos z pronájmu.

Bělousek

Renta z nemovitosti se týká příjmů, které majitel nemovitosti získává ze svého majetku, obvykle ve formě nájemného. Podmínky pro získání renty z nemovitosti se liší v závislosti na mnoha faktorech, včetně typu nemovitosti, zeměpisné polohy, trhu s nemovitostmi a mnoha dalších. Obecně platí, že podmínky pro získání renty z nemovitosti jsou založeny na obchodní dohodě mezi majitelem nemovitosti a nájemcem. Podmínky, jako je výše nájemného, délka nájemní smlouvy a podmínky pro obnovu nájemní smlouvy, jsou všechny zahrnuty do této dohody.