Čím si vysvětlujete, že Česká pirátská strana má velkou podporu z řad mladých voličů?

Které hlavní důvody v tom vidíte? Poprosím s určitým respektem. Ač mladý volič, nejsem jejich příznivcem, ale respektuji její pozici v politickém prostředí.

Zde zdroj: https://www.jsns­.cz/projekty/stu­dentske-volby

Nejlepší odpověď
annas

Vzpomínám si, že se to zde řešilo, ale už v minulosti, když Piráti kandidoval poprvé po založení strany jen v Praze, a to v roce 2010. I když získali nějaké procento hlas , do PS se nedostali, Až v dalších volbách.

Už v prvních volbách za program proti korupci a skandálům jiných stran, jim fandili prvovoliči.

Vím, že si mnozí osmnáctiletí vyřizovali voličské průkazy a jeli z různých míst do Prahy, podpořit ve volbách Piráty. V jiných městech strana nekandidovala..

V dalších volbách uspěli.

Ale uplynulo 10 let. Situace se změnila.

Četla nebo slyšela jsem současný průzkum . Piráti jsou na druhém místě, ale to je předběžný odhad. Přibyli jim bývali voliči ANO.

Nevím, proč je mladí volí, zřejmě jít proti proudu patří k mládí, takže jim program Pirátů vyhovuje. Možná i to, že Piráti patří k mladší generaci., dovedou s prvovoliči manipulovat, i když ti v současnosti nechtějí chodit volit, nezajímají se příliš o politiku, takže se nechají snadnol ovlivnit.

Ale druhá skutečnost je negativní, mladí jsou přelétaví, nejsou to skalní voliči jako u jiných stran. Navíc jsou prvovoliči í jako lídři i jako zástupci do PS věkově nevhodní , navíc většina z nich studuje.

Proto se domnívám, že to není černobílé.

Další odpovědi
elkon

Protože jsou mladí povrchní, nechají se manipulovat a i to co funguje neuznávají. Z jejich pohledu je všechno špatné, musí rebelovat vždy a všude.

dudu

Protože přicházejí zdánlivě s něčím novým, ale ve skutečnosti většinou replikují diktaturu bývalého Československého svazu mládeže /ČSM/. Kdo to nezažil, neuvěří.

Vojta24

I když zdaleka nejsem mladý volič, přesto jsem posledně volil piráty taky a nelituji.

Ti co volili minulé volby piráty dle mého názoru udělali mnohem vyzrálejší volbu než ti co dali hlas hnutí ANO.

Nemusíte se mnou souhlasit samozřejmě. Zvlášť ne tady elkon, samozvaný to obhájce „starých pořádků“. Volba ANO nebo SPD ale rozhodně byla větší rebélie a mnohem více česku dnes tyto strany škodí než by kdy dokázali Pirátu, kteří se naopak projevují jako velmi rozumná a umírněná opozice.

anonym

V minulých volbách obecně utrpěly velkou porážku všechny tradiční strany, které se zdály být do té doby nesesaditelné ze svých postů a nečekaně uspěly subjekty zcela nové, ať už se bavíme o ANO, Pirátech nebo z opačného břehu třeba těžce iracionální stranu dělnictva SPD. Lidé obecně chtěli volit nové strany, volili cestu do určité nejistoty, ale patrně tehdy s jakýmsi přesvědčením, že hůř než se starými ČSSD, ODS, TOP a spol to už dopadnout stejně nemůže. V tomto lehce naivním předpokladu se mýlili, ale jinak nepovažuji volbu Pirátu za špatnou. Jsou tady rozhodně strany, které si svůj mandát zasluhují mnohem méně.

Kepler

Je liberální strana a kdo zná jejich program, zní líbivě a přitažlivě. Kdo jejich program nezná (asi většina mladých voličů), na toho zabere už jen samotný název strany, který zavání rebelií. A to mají mladí rádi.

ivzez

Já zdaleka nepatřím mezi mladé (jejich motivy neznám), ale velice se mi líbila myšlenka usnadnění komunikace občanů s úřady.

Škoda, že se v tomto ohledu zatím nic neděje.
Komunikace s úřady e-mailem byla možná jen „chvíli“.

Drap

Přináší nové věci, nezvyklé myšlenky a populistická témata. Myslím, že většina mladých voličů nedokáže na základě životních zkušeností dost dobře odhadnout, co vše za tím je a co vše z toho může vzejít..

Midas

Jednoduše proto, že to jsou piráti. Nic složitějšího bych v tom nehledal.
Dospělí ani senioři se v politice nijak neorientují a už vůbec ne mladí. Platí to pro většinu ze všech věkových kategoriích. Volí se podle sympatií, podle nějaké reputace/známosti, kterou má ta strana v médiích a podle pár názorů, která ta strana řekne.
Nějaké politické znalosti, odbornost té strany a jejich představitelů – nebo, co ta strana vlastně představuje, jak znají ty představitele, podle toho se vůbec nevolí. Volí se jen a pouze podle sympatie. Ty strana získá díky propagaci (zahrnuje i třeba ten název) a populismu – tzn. velmi zjednodušený program strany pro veřejnost = „Chceme to a to.“ „Uděláme (pro vás) tamto.“ Nemluvě o poutavcýh sloganech, které v sobě trochu zahrnují ty stanovy strany (ne, že by něco ve skutečnosti znamenaly. Samozřejmě to jsou jen řeči a sliby).
A většině mladých stačí jen a pouze, že se ta strana nazývá Piráti.

Kryšpín

Poněvadž někteří mají krásný účes, v čekárně běžela televize a byla tam také mladá dáma asi s 5 letým klučinou objevil se na obrazovce člen Pirátské strany a klučina jej ohodnotil, mamko ten vypadá jak kdyby vyběhl z pralesa.

anonym

Je to také dané politikou benevolence lehkých drog a na to někteří slabí mladí lidé slyší.Piráti jsou odnoží Antify.

Vojta24

Povrchní nejsou voliči pirátů, ale ti kteří tuto stranu posuzují podle věkové kategorie a podle názvu – takoví jsou povrchnost sama, protože řeší pitomosti a podstatný program strany vlastně nezajímá, jinak by klidně snadno zjistili že mají s piráty třeba i velmi vysokou názorovou shodu. Je to určitá omezenost a zábrany starších generací těm mladším vůbec dopřát sluchu, a tak je jenom zesměšňují a znevažují.

dudu

To asi musím být hodně omezený a nechápavý když považuji za vysoce škodlivé soustavné poškozování zájmu státu tím, že např. kdosi udává a žaluje Bruselu. Tuto nepatřičnost se nyní pokouší napravit i soudní instituce.

anonym

Kdybyste totiž sundal ty babišovy klapky z očí, uviděl byste že evropské instituce jsou součásti našeho právního systému, nejsou to nepřátelé. A není vůbec nic špatného na tom je využívat když existuje důvodné podezření, že v důsledku existence rozsáhlého střetu zájmu premiera mohou naše místní instituce jednat spíše v jeho zájmu než v zájmu objektivní spravedlnosti.

anonym

Ty klapky na očích nemyslím jako invektivu, jen se mi zdá, že teď vidíte svět pohledem pana Premiera, protože jej prakticky citujete. A neuškodilo by ten pohled trochu rozšířit.

Vojta24

ten problém nění v omezenosti, jen v tom že jste bohužel ochotně přijal za vlastní Babišovu rétoriku v této věci. Jeho osobně se totiž projednávání jeho osobního střetu zájmů osobně dotýká a osobně jej poškozuje, proto potřebuje cokoliv co k projednávání této věci vede okamžitě prezentovat jako něco negativního a zavrženíhodného. Z jeho strany to chápu, má na tom vlatní zájem ale z vaší už trochu méně.

Žalování jak to vy a Babiš označujete není v principu nic negativního, pokud jde o prohřešek, který je třeba vyřešit v zájmu celé spolenčosti. Pokud opilý ukrajinec napadne důchodce na zastávce a poblíž stojící občan to nahlásí na policii je to také žalovníček ? … jistě ne … a to je ta manipulace které babiš ve své retorice zneužívá.

dudu

Skutečnost, že jsem téměř čtyřicet roků pracoval jako finanční rozborář a analytik takže bych mohl umět fakta objektivně posoudit. Proto tě možná překvapí, že jako předobraz jednání Pirátů spatřuji ve scéně z filmu Skřivánci na niti kdy "svazačka Galatíková hanobí nepřátele komunismu.