Marian11

Jak získat ověřený podpis od majitelky bytu v Česku, ale žijící v Itálii? Jedná se o plnou moc.

Pro její maminku, ať ji může plně zastupovat

Odpovědi
Pepa25

Podpisy v zahraničí ověřují zastupitelské úřady (viz odkaz). Druhá varianta je ověření tamním notářem + apostila (nevím ale, jestli italský notář ověří dokument v českém jazyce, asi by to muselo být dvojjazyčně). Pokud má být vše mezi Čechy a čeesky, tak je to nejjednodušší přes velvyslanectví nebo konzulární úřad.

Zdroj: https://www.mzv­.cz/rome/cz/vi­za_a_konzular­ni_informace/ho­norarni_konzu­laty_italie/in­dex.html

marci1

Plnou moc zašlete majitelce bytu do Itálie. Tam si nechá ověřit podpis a zašle vám ji podepsanou a ověřenou zpět. 🙂

Lgee

Nelze, plna moc funguje jen v ČR.

Arne1

No já bych si zatelefonoval na konzulát aby poradili.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Do POLE PRO OTÁZKU se píše OTÁZKA.