Adam6666

Dělám pracovní list a u posledních 3 odpovědí si nevím rady, nebyl by mi někdo ochotný pomoci?

Dobrý den, dělám pracovní list a u posledních 3 odpovědí si nevím rady, nebyl by mi někdo ochotný pomoci? Máme udělat funkční styl, slohový útvar a slohový postup.
Ukázka 8
Šekovou poukázku může adresát použít i jako příkaz k bezhotovostnímu převodu její částky na postžirový účet nebo
postkonto. Příkaz potvrdí svým podpisem před přijimacím pracovníkem pošty nebo pobočky.

Ukázka 9
Díl A přeložte diagonálně tak, aby vytvářel tečnu k základně B. Poté pokračujte stejným způsobem s dílem C.
Nepřekračujte přerušovanou čáru!

Ukázka 10
Album pojal jeho autor svým osobitým a nezaměnitelným způsobem. Morbidní tématiku umocnil svým hlubokým
jako neúčastným hlasem. Při poslechu písní cítíte mráz v zádech, ale zároveň nutkavý pocit poslouchat stále dál.

Nejlepší odpověď
annas

Vyjděte ze slovní zásoby. a pokuste se výrazy zařadit do určitého stylu.

Tedy

  1. kde se slova používají
  2. kde se uvedené informace dovíte.
  3. z toho určíte styl, postup a útvar.

Myslím si, že je to celkem zřejmé.

Zřejmě jde o ukázky z maturitního textu, tam bohužel se budete muset rozhodnout sám bez cizí pomoci.

Další odpovědi
quentos

Nejprve navrhněte svůj postup, resp. ukažte, co jste pro vypracování úkolu již sám udělal. Pomoci neznamená, že za někoho něco uděláme, obzvlášť ne v době internetu, kdy si definice a znaky jednotlivých stylů můžete snadno najít.
Z vašeho stylu je i znát ta zásadní chyba, že nečtete. Jinak byste nebyl schopen dělat taková zvěrstva jako mezera před otazníkem nebo čárkou (píší ji snad v zadání úkolů??) a zásadní interpunkční chyby (co je to „rady nebyl“?).
Vám už pomoci není. Tím, že nečtete, už vám v tomto oboru ujel vlak.