Rokio

Bylo by šíření pomluvy, pokud bych o Jiřím Kajínkovi říkal mezi svými přáteli, že není vrah?

Pomluva je šíření nepravdy o někom jiném a zároveň ho to musí dehonestovat v očích veřejnosti.

Kdybych o Jiřím Kajínkovi roztruboval, že není vrah, tak bych o něm šířil hezké informace, i když oficiálně nepravdivé.

Odpovědi
Kelt

To, co se oficiálně říká, nemusí být pravdivé, ale třeba je to proto, aby se vytvořil ve společnosti určitý názor. Když byly zinscenované procesy v padesátých letech, tak se zmanipulovaná veřejnost dožadovala popravit viníky. A konečně, je to tvoje rozhodnutí, co budeš říkat. Spousta umělců má jinou orientaci a pod. Je na tobě, co budeš říkat, nemusíš si nechat všechno odsouhlasit, jsi přece podle věku i vzdělání dospělý člověk.

quentos

Vzhledem k tomu, že byl odsouzen na základě nepřímých důkazů, domnívám se, že ne.