Rokio

Byla urážka, když jsem chtěl nezištně přispět na pohřeb mého nejbližšího souseda, když není můj příbuzný?

Chtěl jsem přispět 3.000 Kč, protože se mi finančně dařilo a nebylo to pro mě tolik. Navíc z nepříbuzných lidí to byl pro mě druhý nejbližší člověk. Pravidelně jsem se s ním setkával a znal jsem ho už od školky.

Nebylo to nevhodné?

Nejlepší odpověď
Kelt

Těžko říct. Neznáme okolnosti ani vaše vztahy. A také neznáme jak se to předávalo a komu. Ty to podáváš ze svého hlediska, ale okolí to třeba vidí jinak. No před chvílí chceš ukradnout čokoládu, že na ni nemáš a tady se chlubíš, že rozdáváš peníze.

Další odpovědi
Speed77

Nejde o věc samotnou, ale spíš jak to bylo podáno (nabídnuto).
Něco je vhodné, něco nevhodné jen podle způsobu, jak se to uchopí.
Přispět někomu na náklady pohřbu nejsou špatné. Ale může se to podat jako gesto dobré, štědré vůle a stejně tak to může urazit a působit necitělně, nadřazeně, a podobně. Záleží, jak si s nimi jednal a jak to na ně zapůsobilo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.