Frogman

Zvýší se sleva ve vlaku, pokud budu mít In Kartu a zároveň klasickou studentskou průkazku na slevu?

Dám příklad:
Budu mít: InKartu 50 → 50% sleva; a studentský průkaz → 25% sleva

Když si budu chtít koupit jízdenku a předložím jak InKartu, tak i studentskou průkazku, budu mít slevu 75 %, tedy místo jízdenky, která stojí třeba 100 Kč zaplatím jen 25 Kč?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, ale ne tolik, jak popisujete. I s IN 50 ušetříte jen 25 % ze žákovského jízdného, nikoliv 50. Viz https://www.cd­.cz/vyhody-pro-cestujici/in-karta/aplikace-na-in-karte/-21363/ – cituji: „Výše slevy při kombinaci žákovského průkazu a In Karty je stejná pro aplikace IN 25 i IN 50 a činí vždy 25 % ze Zvláštního jízdného pro žáky 15–26 let. Aplikace IN 50 se vám vyplatí pro cesty mimo dojíždění do školy, kde můžete plně využít její výhody oproti aplikaci IN 25.“

Zdroj: https://www.cd­.cz/vyhody-pro-cestujici/in-karta/aplikace-na-in-karte/-21363/

Další odpovědi
da ny

Když se sčítá INkarta 25% + studentská na cca 50% slevu,
měla by se sčítat i IN 50 se studentskou.
100% odpověď získáte u ČD :D