lukas1912

Pomůžete mně, jak vyřešit potíže se zatěžovanim procesoru?

dobri den mam velki problem z procesorem ze zatěžovanim potřebuji to vratit statky na puvodni hranici ktera bila 0%-20%
začinani pc driv se mmněl pc načteni do 1m tet čekam minimalmně do 42m
drive mně internet jen besproblemove nic se nezasekavalo tet se to zasekava a dou špatne načitat hry na facebooku to same i na duelovkach na seznamu občas se mi zasekavaji videa a youtube nebo na jinich strankach z videama
potřebuji to vratim abi mně procesor bežel na 0%-20% tet mam 50%-100% teplota procesoru je do 45C
tet sam stren a řekněte mně co stoho mam zastavit abi to neubližilo pc a ještě mně napište kteri procesi mam ukončit děkuji za pomoct
http://sdilej­.net/?di=914737197669

http://sdilej­.net/?di=714737198901

pak napišu jestli to pomohlo nebo ne
přidáno v PC nemám żadní vir PC pravidelně čistim CCleaner kdyš PC dam do nouzoveho režimu tam procesor běží na 0%~2% k kdyš je v klidu

Původní neotázka
zatěžovani procesoru

Nejlepší odpověď
Seznam.cz

To je vadný systém aktualizací Windows, známý problém. Odinstaluj postupně aktualizace, (KB číslo) i ty bezpečnostní. Pokaždé restartuj PC. Procesor je zatěžován službou wuauserv, ale hlavně BITS. Wuauserv se stará o aktualizace, spouští se samovolně i bez připojení k internetu. Bits je služba stahování nějak virtuálně, do složky Windows/Softwa­reDistribution takže čte stažené soubory a porovnává s tím, co je ke stáhnutí. Laicky, jo, to píšu, jak jsem to pochopil. A BITS zatěžuje procesor na 100%, i kdyby jich tam bylo 10. Já zakázal BITS. Jak na to, víš. Hlavní je zaměřit se na poškozenou aktualizaci. Poslední byla Framework, ta může dosahovat velikosti 300 MB. Takže tyto pokusy odinstalací zaberou víc než hodinu. Ale lepší, než reinstal, nový systém.

Postupně. Vzpomenout si, kdy problém začal. Najít historii aktualizací. Podle data odhadnout, která aktual. je vadná. Odinstalovat. Ona stejně časem přijde znovu. Opsat na papír, o kterou jde, (KB......) která zlobí. Restart PC, zatím nic jiného nedělat, než spustit Windows Update. Vyhledat nové aktualizace. Předtím, tedy po spuštění PC spustit Správce úloh – taskmanager.exe Tam sledovat záložku výkon. Sem tam sítě, jestli probíhá stahování. Taskmanager, Správce úloh spustit jako správce. Jak? Monitor, hlavní lišta, klik druhým myšítkem, zvolit Správce úloh. Karta Spuštěné programy, aplikace. Dole je Zobrazit procesy všech uživatelů. Potvrdit.
Proč?
Sleduj součást systému, která zatěžuje procesor. Je to svchost.exe Srovnat podle ne Název procesu, ale Procesor, aby nejvyšší zatížení bylo vidět pěkně nahoře.

Co teď. Počítač je pomalý.

Ukazuje se, že proces svchost.exe spotřeboval všechen výkon procesoru. S takovým počítačem nelze pracovat.
Na tento proces klikni druhým tlačítkem, zvol Přejít ke službě.
Otevře se další karta s názvem Služby. Srovnej je ne podle Název, ale podle PID. Pak jsou poskládány podprocesy hezky pod sebou.

A dál?

Je spuštěno wuauserv a BITS. To jde noha v ruce, když jede procesor na 100%.
Je to pravda?

BITS zastavit. Pokud zastavíš wuaserv, spustíš ho zase tím obecným Windows Update. To je položka v nabídce Start.
Pak bude běžet procesor zase na 100%.

Je to pravda?

Bude špatně stáhnutá nebo poškozená některá z posledních aktualizací.
Windows Update ukáže: Aktualizace byly naposledy vyhledány: Nikdy. Když spustíš Vyhledat aktualizace, stroj se nezastaví nikdy. Jen to pálí elektřinu.

Je to pravda? Trochu je to podobné.

Odinstaluj poslední aktualizaci.
Vypnout a zapnout počítač.
Po spuštění systému Windows spustit pro kontrolu Správce úloh, a hned můžeš Windows Update.
Co to dělá? Je výkon procesoru pořád nahoře, nebo se zklidnil?

Tento postup zjišťování specifického problému u Windows jsem vyřešil za několik let.

V nastavení aktualizací bude lepší odtrhnout, zrušit Získávat doporučené aktualizace stejným způsobem…
A zrušit stahování ovladačů… To lze někdy během roku zkušebně spustit, jinak když hardware funguje, není nutnost akutní aktualizace třeba pro Realtek nebo monitor, nebo řadiče, atd.

Procesor se uklidnil, i když se stahují aktualizace. Tak je to OK.

Chci zastavit službu BITS. Ve Správci úloh na kartě Služby je vpravo dole odkaz, tlačítko Služby…

Slovo Bits je k nalezení Popisu, možná se nepoužívá ve Windows 7? Nemohu to tam najít.

Jak zamezit nezvyklému zběsilému čtení a zápisu dat na disk, když nic nedělám? Zakázat službu Superfetch, to je na nic, to se hodí do kanceláří.

Další odpovědi
Klaproth

Asi se procesor potýká s překladem tvého jazyka do nějaké rozumitelné řeči.

krpik

Nejlépe záloha dat a celý system přehrát. Schvost máš aktualizace po zapnutí PC tomu se nevyhneš a proto se ti i brzdí net. Možná tam máš pár viru no celé to vyčisti

dubraro

Pokud je to ve Windows, spusť Správce úloh a zapni volbu Zobrazit procesy všech uživatelů. Ten ti ukáže, které programy či procesy zatěžují procesor.

Seznam.cz

Přikoupit paměť RAM nebo nepoužívat KB948465. To je aktualizace Service Pack pro Windows .

Wuaserv=Wuaudt.exe