(O_o)

Zapamatuje si člověk lépe informace, které mu byly řečeny hlubokým hlasem?

Zdravim, kdysi jsem cetl, ze udajne si clovek treba i pro uceni zapamatuje lepe informace sdelene hlubokym hlasem. Je tomu tak?

Odpovědi
Kelt

Abychom si pamatovali nějaké informace, tak je důležité, abychom vyžívali systém, kdy nejlépe přijímáme myšlenky. Někdo je zrakový typ, někdo sluchový a někdo hmatový. 90 % informací přijímáme zrakem, zbývajících 10% je na ostatní smyslové vjemy. Pokud jsme u těch sluchových vjemů, tak záleží melodie, rytmus, barva hlasu. Někdy si zapamatujeme rychle vyřčené informace, jindy takové, které byly vysloveny pomalu. Neexistuje univerzální způsob a také jednotlivec přijímá tyto informace různě. Tím myslím to, že něco si zapamatujeme , když to bylo řečeno tiše, něco se zpívá a pod. Hlavně musí být člověk motivován, v náladě. Pokud vás řečník nudí a uspí, tak si nezapamatujete nic.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.