Jrkuft

Je normální bolest zubu a dásní?

Zdravim,

V sobotu jsem byl s bolesti zubu a v podstate cele prave dasne na pohotovosti.
Zub pobolival zhruba mesic ale v patek uz neslo vydrzet.
Zub vyvrtan, vycisteny kanalky a vyplach.

Bolest zubu je skoro zadna jen dasen je na dotek trosku citliva a v celisti obcas zapulzuje mensi bolest. Je to normalni?
Diagn. Je periodontidita

Plus jsem dostal nimesil na bolest 1× po 12 hodinach. To mi prijde silene ze by prasek na bolest ucinkoval 12 hodin.

Zanet zubu. Bolest potom a leky.

Odpovědi
Drap

Nikdo neumí vyšetřovat po netu. Zajdi si k zubaři. Jediná otázka kterou jsi položil je, zda je to normální. Ano je to normální.

quentos

Žádná bolest není normální. Bolestí dává tělo najevo, že něco není v pořádku. Jak už bylo řečeno, v tomto případě poradí jedině zubař.

Kelt

Nauč se používat i horní řadu na klávesnici, kde jsou háčky a čárky. A potom to co píšeš by bylo pro zubaře. A navíc, ty se na nic neptáš, tak nečekej odpověď

agentpv

Jo to znám, než mě doktor telefonicky pozval na vyšetření, trpěl jsem 10 dní bolestmi z hlubokého kazu. (v době karantény jsem nesměl jít ráno sám od sebe do čekárny) No a pak mně ještě dalších 12 dní bolel ten zub jak prase. Dle zubaře to ale bolela poškozená dáseň – protože prý musel vrtat hluboko a na zub mi pak musel našroubovat ten prstýnek – aby ho mohl dostavět (zaplombovat). No a od pondělí jsem bez bolesti. Snad jsem to nezakřiknul. Jedinou výhodu to mělo, že jsem za ty 3 týdny, co jsem nemohl pořádně jíst, dost výrazně zhubnul.