Michals3

Zajímalo by mě, když se základním vzděláním absolvuji kurz personalisty, zda mám šanci získat takovou práci?

Děkuji Michal

Zajímalo by mě jestli se základním vzděláním, když absolvuji kurz personalisty, mám šanci získat takovou práci.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud tě bude někdo chtít zaměstnat, tak ano. Osobně bych však moc velkou šanci v tom neviděl. Já osobně bych si takového personalistu nevzal.

Další odpovědi
da ny

V žádn=ém případě.
Na to je v dnešní době „krátká“ i pouhá maturita :)
Domnívám se, že ani na takový kurz, člověk se základním vzděláním nemůže,
i kdyby si ho platil sám.

Gonfaloniér

Úplně s klidem. Až na to, že půjde spíš o to, jak se prosadíš. Zaměstnavatelé ve firmách nehledají lidi s tituly, lidi s vysokým vzděláním, ale lidi, kteří jim k něčemu budou a budou pro tu firmu něco znamenat. Že budeš mít hotový kurz personalistiky, ještě neznamená, že to automaticky dostaneš. Rozhoduje se podle vlastností a schopností. Taky záleží na koho v té firmě narazíš… Každý kurz je jenom k dobru.
Šance je vždy. Znám plno lidí jen se základním vzděláním, co se dobře prosadili – a to nejen jako podnikatelé, ale i jako zaměstnanci.
Drap by si tě nezval, jenže s největší pravděpodobností o tom asi nikdy ani nerozhodoval… Hezké to říct o někom, koho vůbec nezná. Výborné dedukční schopnosti – co vše poznal po jednom příspěvku na anonymní stránce.. :D Taky bych chtěl mít.

Neposlouchej ty, co říkají, že to bez maturity nedostaneš. Jisté to samozřejmě vůbec nemáš. To hned neznamená, že máš jisté, že tu práci nedostaneš… Znám lidi bez SŠ (tzn. nejen bez maturity, ale i bez výučáku) na pár místech. Když nebudu brát v potaz podnikatele, kterých je dost (a kterým se daří), tak třeba znám i jednoho obchodního zástupce, dva vedoucí ve středně menších firmách, 1 vedoucího prodejny a najdou se i další. Problém je, že se ani moc nezajímám, kdo všechno v okolí má jaké/které vzdělání, takže nevím, kdo na tom jak je. Co se týče „řadových“ (ale důležitých) zaměstnanců, kteří se podílejí na chodu firmy (jinak než jako dělník apod.), tak takových je spousta, i když je na jejich pozici požadováná „minimálně maturita.“ To jsou jen formality. A soudní lidi na to kašlou.
Já už chvíli podnikám a někdy od nového roku bych chtěl začít zaměstnávat. Přibrat tak dva nebo tři lidi (ještě uvidím), ale rozhodně si nebudu vybírat podle vzdělání, ale podle toho, co mi ti lidi nabídnou a jak na mě zapůsobí. Nedal bych práci ani někomu s vysokoškolským titulem i přesto, že by se v tom orientoval v té práci. Pokud nebude mít snahu a bude chtít dělat jen minimum toho, co je mu řečeno (z jeho poviností), tak to klidně dám raději někomu, kdo ani nedokončil ZŠ, ale má snahu a chce něco dělat a pro tu firmu něco znamenat. To je samozřejmě krajní případ (zš má snad téměř každý). Zohledňuje se hlavně jediná věc: bude nebo nebude něčím prospěšným. Zda z něj bude ta fimra něco mít a co.

Že nutně potřebuješ pro práci nějaké školy a tituly, tak to ti řekne, tak leda učitel, témměř každý rodič nebo někdo, kdo absolutně nemá přehled, co firmy chtějí. Takhle to není.
Bez škol se skutečně neobejdeš jenom tam, kde je to skutečně nutná potřeba (například doktor). U personalisty to tak nezbytně nehoří.

agentpv

Takových rekvalifikací a rychlokurzů mám, že bych si s nima mohl vytapetovat barák. Nikdy mně kvůli nim nezaměstnali. Ale mám jinou práci a tu mám rád.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Gonfaloniér

......A snad žádné kurzy nejsou omezeny nějakým předešlým vzděláním ani ničím takovým podobným. Prakticky snad vůbec ničím. Od toho jsou to kurzy – i pro úplné začátečníky, kteří se v dané problematice vůbec neoreintují. Každý si může udělat kurzy čeho chce a obzvlášť když si ho platí sám. Je naprosto směšné myslet si opak, že by snad to pro někoho byl určitý kurz „zakázán.“ :DD To jsem teda ještě neviděl.
Samotný princip kurzu je naučit se něco ovládat od začátku dokonce, zaškolení pomocí cvičení, přednášek/seminářů, učení látky, pochopení konkrétní problematiky a závěrečné úspěšné absolvování zkoušky.

Můžou být leda tak některé kurzy pro pokročilé v nějakých oborech (např cizích jazycích) a tam se předpokládá, že už s tím má zájemce nějaké předchozí zkušenosti. Ale tam je výslovně (i v názvech kurzů) řečeno, že je to pro pokročilé. A ani tak to fakticky není omezené = může tam jít každý. Pak ale na vlastní uvážení a zda si vybral správný kurz, pro něj je vhodnější kurz pro začátečníky. Ale nikdo mu neupírá, který kurz si vybrat.
Kurz personalistiky může absolvovat absolutně kdokoli, kdo ani předtím nevěděl, co to je ani k tomuto oboru ani vzdáleně nepřičuchl.
Většina takových kurzů trvá delší dobu, učí se tam toho hodně – vše co s tím souvisí a kdo má takový kurz, má pak i naději na uplatnění. A to i bez nějakého vzdělání (proto se taky kurzy dělají). Mu jsem psal, že nemá jisté, že dostanu tu práci, o kterou se snaží ani s tímto kurzem, protože člověk prostě nikdy nemá jistotu. Ale rozhodně s takovým kurzem má velké šance.

Gonfaloniér

agentpv, to ti nikdo nebaští ;)
A k absolvovaným kurzům se mnozí dívají vstřícněji než k dosaženému vzdělání. Taky pochopitelně záleží, co přesně je to za kurzy. Kurz pletení ti asi nepomůže, když se nebudeš ucházet o práci, která nemá nějakou spojitost s pletením. Ani by nevykazovala, že umíš něco hodnotného.

Drap

Gonfaloniér Máš pravdu rozhoduje vždy to co umíš. Ale pokud hledám jednoho člověka, tak s takovými informacemi ho vyřazuji hned v prvním kole a nezvu k pohovoru. Předpoklad je, že lidé alespoň s maturitou a stejným kurzem na tom budou lepší. Ideálním doporučením je, pokud člověk už takovou práci někdy dělal. Potom si stačí zavolat bývalému zaměstnavateli a rozhodování se usnadní.

Gonfaloniér

A jak asi dostal tu pvní práci stejného druhu, když i tehdy, když se o ni ucházel, neměl vzdělání (a ani by ho podle tebe tím pádem, k pohovru nepřizvali)? Nějak ji asi dostat musel :DD Tzn, že si asi taky musel projít pohovorem a to ani neměl doporučení od minulého zaměstnavatele nebo zkušenosti ze stejného oboru. ;)