Vyrábí se v ČR něco, co se odjinud ještě nedováží?

Nejlepší odpověď
Kepler

Třeba žatecký chmel nebo česká značková piva, olomoucké syrečky, valašské frgály nebo valašská slivovica.

Další odpovědi
da ny

Becherovka, Tuzemák, chléb (veka, kulatý bochník), Krteček (hračka, na nádobí, tričkam zápisnících apod.), Pražská šunka.
Některé léky, české suvenýry, některé hudební nástroje spíše vyvážíme než dovážíme.
Ještě by se asi něco našlo :D

ivzez

Lázeňské oplatky, Milena, Kofila, Ledové kaštany,
kofola (podle mne je lepší než cola), Hořické trubičky, …

Vyvážíme některé hudební nástroje (jiné dovážíme),
bižuterii, velikonoční kraslice a vánoční ozdoby.
I podle mne je toho víc, těžko si takhle vzpomenout na všechno.

Drap

Vyrábí. Třeba pastičky na myši. Bohužel výroba se musela o 80% snížit, protože díky sankcím EU je nemůžeme vyvážet do Ruska. Putin by je jistě použil proti nám.

Brblal

Doplním Keplera, také české lázeňské oplatky, ty milují ti, co byli v českých lázních např. Britové, Američané atd. u nich to nemají…
Teď se vyrábějí navíc i malé (prům. asi 10 cm), jsou chuťově stejné jako ty velké.

Brblal

Také mě potěšilo, že se dají koupit zavírací nože „Rybička“, vyrábí to Mikov, jeden jsem si koupil, vzpomínka na mládí, dal jsem si ho do tašky, co nosím ven.