dust8

Vychladí se rychleji a lépe plechovka, či láhev piva?

Nejlepší odpověď
Kepler

Plechovka, protože...

Plech je daleko lepší tepelný vodič, a tak se vychladí rychleji.

Další odpovědi
Emefej

Plechovka, protože...

Arne1

Plechovka, protože...

nyjono

Plechovka, protože...

Je tenčí a lépe přenáší teplo i chlad.

quentos

Moment, on tepelný vodič vede i chlad? ;{))>

Kepler

Jde o vedení tepla tak jako tak. Jde jen o to jakým směrem.

dust8

A co PETka vs plechovka?

Kepler

To je podobný případ, jen rozdíl nebude tak výrazný.

Gonfaloniér

Připadá mi, že v pet lahvích cokoli zteplá mnohem rychleji, ale taky mi připadá, že se to v tom dýl chladí (v lednici/mrazáka) oproti sklu i plechovce. Možná jen zdání, ale vždy mi to tak připadalo.

dust8

To je zajímavý postřech. Asi koupím nějaké minerálky v plastu a zkusím. Protože pivo v petce je často moc velké a do mé mini ledničky nevím jestli se vejde.