david. vlaky

Volání z neznámého čísla přestože v telefonu není sim karta

Potřebuji pomoct nebát se 😁 Zkoušel jsem starej tlačítkovej mobil, není v něm SIM karta, jak je možné dostat hovor od neznámého čísla? Zaklapl jsem to, volání není ve zmeškaných.
Doplňuji
Měl jsem při tom zapnuté radio na tom telefonu, nevím jestli to s tím má souvislost

Nejlepší odpověď
Edison

Ne, to možné není. SIM je v zásadě HW identifikátor zařízení v síti, umožňuje se do sítě připojit a rovněž přijímat hovory, právě jen díky tomuto identifikátoru. Bez SIM síť sice telefon z části připojit umí, ale nemá jeho identifikaci a není tak možno na něj prakticky nic posílat a z něj je možno volat výhradně 112. Lze lokalizovat podle IMEI, operátor by mohl něco udělat na základě IMEI, ale jen on a nikdo jiný. IMEI není spojen z žádným konkrétním telefonním číslem. Z venčí tak není možno na telefon vůbec volat, ani nic posílat.

Další odpovědi
anonym

Pokud by to byl chytrý telefon připojený k internetu třeba přes wifi bylo by možné z něj a na něj volat i bez sim karty (VoIP, aspol.) u starého tlačítkového se to ale zdá být dost nepravděpodobné. Zjisti si zda podporuje WIFI případně zda je vestavěna podpora SIP protokolu. Nezdá se to být pravděpodobné, ale „starej tlačítkovej mobil“ by teoreticky mohl být i nějaký starší BlackBerry a na něm by to už možné určitě bylo 🙂